En iyi Android Tarayıcıları (2017)

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

Android telefon ve tabletler için PlayStore’da bir çok tarayıcı bulunmakta. En hızlı mobil tarayıcı hangisi ? En güvenli mobil web browser hangisi ? gibi sorular sık sık sorulmakta. Bu tarayıcılar arasında en hızlı ve En iyi Android Tarayıcıları ‘nı derledik.

Akıllı telefonlarımızla gün içerisinde en çok vakit harcadığımız aktivitelerden web sitelerinde gezinme işlemlerinde kullandığımız tarayıcılar günlük yaşantımızın oldukça önemli bir parçası oldular. Android cihazlar için Google PlayStore’da o kadar çok uygulama varki bunların arasından seçim yapmak oldukça zor.

En hızlı mobil tarayıcı hangisi ? En güvenli mobil web browser hangisi ? gibi sorular sık sık sorulmakta. Peki siz kullandığınız web tarayıcısının sizin için en iyisi olduğundan emin misiniz? Hiç alternatif web tarayıcılara baktınız mı?

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

İşte Android telefon/tabletlerde kullanabileceğiniz, en iyi, en hızlı web tarayıcı uygulamaları.

1. Google Chrome

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

Bir zamanlar Microsoft Internet Explorer neyse, Chrome da artık o derece popüler bir web tarayıcı. Bilgisayarınızda da kullanıyorsanız, bir Google hesabı ile eşleştirerek, orada açık kalan ya da kapadığınız sekmelerdeki sayfaları açabilir, böylece bir noktada başladığınız deneyimi diğer cihazda sürdürebilirsiniz. Bunun yanı sıra, parolaları da eşleştirerek web sitelerine ve hizmetlerine girişinizi kolaylaştırabilir. Bunun dışında sık kullanılanları ve tarama geçmişiniz de eşleşecektir.

Google Chrome:Hızlı ve Güvenli
Google Chrome:Hızlı ve Güvenli

2. Mozilla Firefox

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

Android cihazlara getiren Firefox Browser yine en başarılı web tarayıcı uygulamalarından biri.

Firefox Sync ile masaüstündeki yer imlerini ve geçmişinizi Android telefon ve tabletinize getiren Firefox, masaüstündeki bilgilerinizi, mobile taşıyabiliyor.

Dolphin‘in aksine beyaz bir arayüze sahip olan Firefox Browser, geceleri kullandığınız taktirde uykunuzu kaçırabilir.

Eklenti desteği Dolphin kadar güçlü olmasa da, arayüzü oldukça başarılı olan Firefox Browser, deneyebileceğiniz en iyi tarayıcılardan biri.

Firefox Browser hızlı tarayıcı
Firefox Browser hızlı tarayıcı

3. Opera

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

Tüm tarayıcılardan ziyade hafifliği ve düşük kota kullanımı ile dikkat çeken Opera, Firefox‘ta olduğu gibi masaüstündeki başarısını, Android cihazlara taşıyor.

Düşük hafıza ile giriş seviye Android cihazlarda bile tam performans ile çalışabilen Opera, en hızlı Android tarayıcılarından biri olarak dikkat çekiyor.

Google Chrome tabanlı olan Opera, Chrome‘dan daha hızlı olması nedeniyle tercih edilebilecek, en iyi ve ücretsiz Android tarayıcılarından biri.

Opera tarayıcı: hızlı ve güvenli
Opera tarayıcı: hızlı ve güvenli

4. Opera Mini

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

Opera Mini, verileri %90’a kadar sıkıştırabilen ve düşük hızda internet bağlantısında dahi süper hızlı bir şekilde web sayfalarını gezmenize imkan tanıyan popüler bir web tarayıcısıdır.

Opera Mini, hücresel bağlantıyı tercih eden kullanıcıların favori web sitelerini rahatça gezinebilmelerine izin veren üç farklı veri sıkıştırma modu içeriyor. Opera Mini modda web sitelerindeki görsel ve metinler sıkıştırılarak %90’a kadar veri tasarrufu sağlanıyor. İnternet bağlantınızın yavaş olduğu zaman tercih edeceğiniz Opera Turbo modda daha az veri sıkıştırma uygulanıyor. Standart modda ise sıkıştırma işlemi uygulanmıyor.

Dünya genelinde 300 milyondan fazla kişinin güvenini kazanan Opera Mini’nin öne çıkan özellikleri ise;

  • %90’a kadar veri tasarrufu: Opera Mini’nin veri tasarruf modları düşük bağlantılarda sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlar.
  • Favoriler: Opera Mini’yi ilk açtığınızda her gün en sık girdiğiniz web siteleri en güncel şekilde sizi karşılar. Tek dokunuşla favori sitelerinize erişebilirsiniz.
  • Keşfetme: Opera Mini’nin Keşfet özelliği ilginizi çeken konularda içerik hazırlayan web sitesi ve bloglarına kolaylıkla erişmenizi sağlar.
  • Kişiselleştirme: Tamamen yenilenmiş arayüze uygun yeni temalar arasından dilediğinizi seçin.
  • Kolay gezinme: Sekme galerisi sayesinde sekmeleri bulmak, açmak ve kapatmak oldukça basit. Basit bir parmak hareketinizle sayfalar arasında kolayca geçiş yapın.
  • Güvenlik: Gizli sekmeleri kullanarak internette izinizi belli etmeden gezinebilirsiniz. Bu modda iken gezdiğiniz web sitelerinin kaydı tutulmadığından geçmiş ve şifreleriniz de kaydedebilmez.
  • Karekod: Hemen her web sitesinde gördüğünüz OR code Türkçe adıyla karekodları okutmak için ek bir uygulama yüklemeniz gerekmez. Opera Mini’nin dahili karekodunu kullanabilrsiniz.
Opera Mini web tarayıcı
Opera Mini web tarayıcı
Developer: Opera
Price: Free

5. Dolphin

En iyi Android Tarayıcıları (2017)

Yıllardır Android‘in en başarılı tarayıcı uygulamalarından biri olan Dolphin, Firefox ve Chrome gibi tarayıcıların gelişimi ile arka planda kaldı.

Ancak Dolphin Browser, geçtiğiniz aylarda aldığı yeniliklerle birlikte, en iyi Android tarayıcılarından biri olmaya devam ediyor.

Eklenti desteği ile dikkat çeken Dolphin Browser, tema destekli kullanımı kolay bir arayüze sahip.

Ana ekranına dilediğiniz web sitelerinin kısayollarını ekleyebileceğiniz ve hızla çalışan tarayıcı, gesture yani parmakla kontrol özelliğiyle de, fazlasıyla başarılı.

Tamamen ücretsiz olan Dolphin Browser, giriş seviye Android cihazlarda dahi başarılı şekilde çalışabiliyor.

Dolphin Tarayıcı 🐬
Dolphin Tarayıcı 🐬
Developer: Dolphin Browser
Price: Free

En iyi Android Tarayıcıları (2017) devamı için 2.sayfamıza geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?