Mobil

iTunes’ta Otomatik Eşzamanlamayı Kapatma

iTunes her kablo bağlantısı yaptığınızda otomatik eşleşmeyi başlatır. Bu durumdan rahatsız olanlar için iTunes’ta Otomatik Eşzamanlamayı Kapatma nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

iTunes’un kurulu olduğu herhangi bir bilgisayara iPhone, iPad ya da iPod touch gibi Apple ürünlerini bağladığınızda otomatik olarak eşleşme yapılır. Bu güzel bir özellik olsada birden fazla iOS cihazı olan ve eşzamanlama için aynı iTunes’u kullanan kullanıcıların karşılaştığı durumlardır. Bu şekilde  bir cihaz için indirdikleri uygulama  otomatik olarak diğer cihaza da eşzamanlama yapıyor.

Bu özelliği birkaç adımla devre dışı bırakabilirsiniz.

iTunes’ta Otomatik Eşzamanlamayı Kapatma

Belli bir cihazın iTunes’la eşitlenmesini durdurmak için ; cihazı USB kablosuyla PC’nize bağlayın ve açılan iTunes ekranından aşağıda göründüğü gibi üstteki telefon simgesini seçin.

iTunes'ta Otomatik Eşzamanlamayı Kapatma

Sol penceredeki Özet sekmesi seçiliyken aşağı kaydırarak Seçenekler bölümünde bulunan Bu iPhone bağlandığında otomatik olarak eşzamanla seçeneğinin işaretini kaldırarak değişikliği onaylayın.

iTunes'ta Otomatik Eşzamanlamayı Kapatma

Hepsu bu. Artık cihazı bilgisayarınıza bağladığınızda iTunes daha fazla otomatik eşzamanlama yapmaya çalışmayacak. Yine dilediğinizde manuel olarak eşzamanlama yapabileceğinizi de unutmayın.

Eğer birden çok iOS cihazı kullanıyorsanız tek seferde her birinin Tunes’la otomatik eşitlenmesinin önüne geçebilirsiniz.

Bunu yapmak içinse herhangi bir cihazı PC’ye bağlamanız gerekmiyor. Yalnızca iTunes ekranına gelerek sol üstten menü butonuna tıklayın ve listeden Tercihler‘i seçin.Tercihler ekranındayken Aygıtlar sekmesine tıklayın. Pencerenin altında bulunan iPod’ların, iPhone’ların ve iPad’lerin otomatik olarak eşzamanlanmasını engelle seçeneğinin yanında bulunan işareti kaldırdıktan sonra ekranı onaylayın.

Bundan sonra artık hiçbir cihaz iTunes’la otomatik olarak eşzamanlanmaya çalışılmayacak. Böylelikle çalışmalarınızın tam ortasında fırlayan iTunes ekranından dikkatiniz dağılmayacak ve iTunes eşzamanlama ile sistem kaynaklarınızı gereksiz yere meşgul etmeyecek.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu