Sosyal Medya

Android ve iOS Telefona Instagram Fotoğraflarını İndirme

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’a her gün milyonlarca fotoğraf yükleniyor. Peki Android ve iOS Telefona Instagram Fotoğraflarını İndirme ister miydiniz?

Fotoğrafları bilgisayardan programsız, kolay bir şekilde indirmek mümkün.  Bunun için Bilgisayara Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ? yazımıza bakabilirsiniz.

Ancak mobilde programsız bir şekilde indirmek mümkün olmuyor. Aslında ekran görüntüsü alıp, görseli kırparak da kaydedebilirsiniz fakat fotoğraf boyutu küçük olacağından, mobilde yardımcı uygulamalara ihtiyacımız olacak.

Milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilen ve çok özel paylaşımların yapıldığı bir havuzu oluşturan Instagram üzerinde mobil telefonunuz aracılığıyla beğendiğiniz ya da saklamak istediğiniz fotoğrafları indirebilirsiniz. Bugün yalnızca kişisel kullanıcıların değil aynı zamanda kurumsal hesapların ve mağazaların da hesap oluşturduğu Instagram’da fotoğrafları kolaylıkla arşivleyebilirsiniz.

Android ve iOS Telefona Instagram Fotoğraflarını İndirme

Bilgisayarınız üzerinde tarayıcınızı kullanarak takip ettiğiniz kişilerin ya da doğrudan Google araması ile ulaştığınız kişilerin fotoğraflarını kopyalayabilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Mobil aygıtlarınızda ise doğrudan tüm ekranın resmini aygıtınızı kullanarak çektiğinizde yalnızca belirlediğiniz alanı almak zor olabilir.

Android ve IOS işletim sistemine sahip aygıtlarınızda InstaSave isimli uygulama aracılığıyla fotoğrafları indirebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra Instagram hesabınıza giriş yapın. Alt bölümde yer alan butonlar aracılığıyla Keşfet, Profil Sayfanız, Beğendiğiniz Fotoğraflar, Pro Sürüm Özellikleri gibi menülere ulaşabilirsiniz.

instagram-fotoğraf-indirme-1-545x300

Fotoğrafları indirmek istediğinizde beğendiğiniz fotoğrafa giriş yapın. Daha sonra fotoğrafı seçili hale getirdikten sonra Üst bölümde yer alan disket ikonuna basın ve fotoğrafı kaydedin.

instagram-fotoğraf-indirme-2

Açılan pencerede onay butonuna bastığınızda galeriye giderek indirdiğiniz fotoğrafı görebilirsiniz.

iOS işletim sistemine sahip aygıtlarınızda ise InstantSave isimli uygulamayı yükledikten sonra profilinizde oturum açın ve beğendiğiniz fotoğrafı seçerek Multisave butonuna basın.

instagram-fotoğraf-indirme-3

İnstagram Kullananlar İçin 5 Mükemmel Bilgisayar Uygulaması !

Son Güncelleme: 22 Kasım 2016

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!