Mobil

Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır?

Bu yazımızda ekranı kırılan Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır? ayrıntılı olarak anlatacağız.

Ekranı kırılan telefonlar, kullanıcıların kabusu olabilir. Özellikle de telefonun içinde kaybı sakıncalı önemli veriler varsa, kırık bir ekrana sahip telefondan verileri kurtarmak kolay olmayacaktır. Harici SD karttaki veriler kurtarılsa bile telefonun dahili hafızasındaki veriyi alabilmek için ekran üzerinden müdahale gerekebilir. Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Android ekranınız kırılmış halde veya eskisi gibi fonksiyon göstermiyorsa böyle bir durumda cihazınıza erişmek zorunda kaldığınızda bunu başarmanın iki farklı yolu vardır. Şimdi bunların nasıl yapıldığını görelim.

Birinci yöntem oldukça basit ve adımları takip etmesi kolay. Tek ihtiyacınız yanınızda bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayar olacak.

Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır?

Şimdi Android Control Program isimli aracı buraya tıklayarak internetten ücretsiz olarak PC’nize indirin. Bu program ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayacak ve üzerinde tam kontrol elde ederek tüm verilerine erişebileceksiniz.

Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır-1

Programı yükledikten sonra tek yapmanız gereken Android’i USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp programın tanımasını beklemek olacak.

Android Control Program daha sonra cihazı bilgisayar ile kontrol etmeye hazır hale getirecek. Ardından fare ve klavye kullanarak cihazınızı açabilecek ve ihtiyacınız olan tüm verileri görebileceksiniz.

İkinci method ise OTG kablo ve fare setini kullanmak. OTG kablosu (Bakınız : OTG Kablosu Nedir ? OTG Fonksiyonları Nelerdir?

) ile herhangi bir fareyi Android cihazınız ile eşleştirebilirsiniz.. Bu daha çok görüntü veren ancak işlevini kaybetmiş ekranlarda kullanabilecek bir yöntem. Ayrıca farenin cihazınızı açabilmesi için ekran kilidinin kaydırarak açmaya ayarlanmış olması gerekiyor.

Çalışmayan veya kırık ekranlı Android’e erişmek için yapılabilecekler bunlar. Siz de bu adımları takip ederek Android’deki tüm bilgilere ulaşabilir ve onları güvenli bulduğunuz bir yerde saklayabilirsiniz. Eğer cihazınızı garantiye verecek ve bir süre uzağınızda kalacaksa önce bu yöntemlerle ihtiyacınız olabilecekler verileri elde etmek akıllıca olabilir.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu