IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır ?

IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır ?

IOS 11 ile Kontrol merkezini kendinize özel kişiselleştirebiliyorsunuz. Peki IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır?

iOS 11, yepyeni bir Kontrol Merkezi ve bazı hoş özelleştirme seçenekleri getiriyor. HomeKit ile birlikte 3 ayrı sayfaya yayılan Denetim Merkezi, iOS 11’de tamamen yenilenmiş ve tek sayfaya düşmüş.

iOS 11 ile gelen bazı yeniliklerden biriside Kontrol Merkezi düzenleme özelliği. Artık iOS 11 ile değişen kontrol merkezindeki butonları kendinize göre düzenleyerek Kontrol Merkezi Özelleştirme yapabilirsiniz.

IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır

IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır ?

iOS 11’de Denetim Merkezi;

1-Temel Ayarlar

2-Şu An Çalan (Müzik)

3-Ekran kilidi, DND ve AirPlay (Ekran Yansıtma)

4-Ekran parlaklığı ve ses ayarı

5-Dinamik butonlar olmak üzere 5 farklı kısımdan oluşuyor.

IOS 11 Denetim merkezini özelleştirme için Ayarlar uygulamasında Kontrol Merkezine girin burada “Denetimleri Özelleştir” butonunu göreceksiniz. Buraya girdikten sonra şu an kontrol merkezinizde bulunan ayarları ve ekleyebileceğiniz seçenekleri göreceksiniz.

Eklemek istediğiniz kısayolların başındaki yeşil yuvarlağa tıklayıp, kontrol merkezinize ekleyebilirsiniz. Kontrol merkezinde görmek istemediğiniz ayarları ise başındaki kırmızı yuvarlağa dokunarak kontrol merkezinizden silebilirsiniz.

IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır ?

Kontrol merkezinde sabit olan uçuş modu, hücresel veri, kablosuz ağ, parlaklık, ses, müzik, rahatsız etme modu ve oryantasyon kilidi gibi kontrolleri kaldıramazsınız.

Kontrol Merkezi’ni beğeninize göre özelleştirdikten sonra, ekranınızın altından hızlıca kaydırarak kontrol edebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?