1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası alanlar bu yazımızda çözümünü bulabilirler.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram akış yenilenemedi hatası alanlar akış yenileme sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için çözümlerimizi yazımızda sıralayacağız.

Instagram akış yenilenemedi sorunu kullanıcıların yer yer karşısına çıkabilen bir hata mesajı. Instagram akış yenilenemedi sorunu, kullanıcıların Instagram’a girebilse bile paylaşılan fotoğrafları görmesini engeller ve yeni bir paylaşım yapmasına imkan tanımaz.

Bu hata mesajını almaya başladıysanız bunun iki sebebi vardır: Ya internet bağlantınız sorunludur, yani internete erişiminizde sıkıntı vardır.

Öncelikle bağlantılarınız için bir kontrol yapmayı deneyin. Instagram dışında diğer sosyal medya hesaplarınıza girerek ya da direk olarak internet sitelerine girerek bağlantınızı kontrol edin. Eğer WiFi bağlantısında değilseniz, WiFi bağlantısına geçiş yapın. Bu kısımlarda kontrol sağladınız ve sorun yoksa, bu durumda diğer çözüm önerilerine geçebiliriz.

# Tarayıcı verilerini temizlemeniz ilk işleminiz olacak. Bazı çerezler bu soruna neden olabilir. Bu gibi bir durumla karşı karşıya kalmamak için tarayıcı verilerinizi silmeyi deneyebilirsiniz.

  • Bunun için tarayıcınızı açmanız ve ardından da tarayıcı seçenekleri ya da ayarları kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Bu kısımda “tarama verilerini sil” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Eğer çözümü denemenize rağmen sorun çözülmemişse, bu durumda bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

# Bir sonraki aşamada da DNS ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Instagram’dan çıkış yapıp ardından DNS ayarlarınızı geçerli bir ayar ile değiştirin. Sonra bağlantınızı yeniden kurmayı deneyin.

Tüm bu işlemler sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Eğer bağlantınızda sorun yoksa ve bu çözümlerde yeterli gelmediyse bu durumda da Instagram verilerinizi silerek yenileme yapmayı tercih edebilirsiniz.  Bunun için telefonunuzdan ayarlar sekmesine girmeniz, ardından uygulamalar sekmesini bulmanız ve Instagram’a gelmeniz gerekiyor. Akış Yenilenemedi sorununu çözmek için bu kısımda kullanıcı verilerini sil ya da temizle seçeneklerini kullanabilirsiniz.

# Bağlantıda bir problem yaşamadığınız halde sorununuz düzelmediyse uygulamayı güncellemeyi deneyebilir, tamamen kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap