e

Ücretsiz Stok Fotoğraf SiteleriÜcretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Bu yazımızda Telif Hakkı Olmayan Ücretsiz Resim bulabileceğiniz, bedava yüksek çözünürlüklü fotoğraf arşivi bulunduran en iyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri ‘ni derledik.

Öncelikle Stok fotoğrafçılık nedir kısaca açıklayalım;  Stok fotoğrafçılık, fotoğrafçıdan belli bir ücret karşılığında telif hakları alınan ve depolanan (stoklanan) fotoğrafların kullanıcıya satılmasıdır. Bu noktada fotoğrafçının çektiği fotoğraflar depolanır ve gazetelere, dergilere, kitapçılara, bloglara kısacası görsel kullanan tüm kullanıcılara satılır.

Stok fotoğraflarda telif sorunu yoktur çünkü fotoğrafçıya belli bir ücret ödenir. Esasen burada satılan fotoğraf değil, telif hakkıdır.

Bedava yüksek çözünürlüklü fotoğraf arşivi için Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri yazımızda paylaşacağımız 7 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi üzerinden ücretsiz ve telif hakkı bulunmayan binlerce görsele kolayca ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

# Unsplash

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Her 10 günde bir özel 10 fotoğraf eklenen Unsplash, alın bu fotoğraflara ne yapıyorsanız yapın diyor ve gönülleri kazanıyor. Bu arşive destek olmak isterseniz siz de fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Unsplash :  GİT

# Kaboom Pics

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Polonyalı bir web tasarımcı olan Karolina, yaratıcı yanını kaliteli fotoğraf kaynağı oluşturmak için kullanmış. Modadan yiyecek sektörüne kadar farklı konularda fotoğrafları var. Kullanıcılar onun fotoğraflarını ticari olsun olmasın istedikleri gibi kullanabiliyor. Resmi bir referans formatı istemese de sadece daha bilinir olmak adına onun sitesine giden bir link vermenizi istiyor.
Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Kaboom Pics : GİT

# Morguefile

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Telif Hakkı Olmayan Ücretsiz Resim için 350.000 adetten fazla fotoğrafı içeren Morguefile sitesi de güçlü bir seçenek olarak dikkatimizi çekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta bazen araştırmalarınızın bu site üzerinde pek sonucu çıkmazsa sizi iStock vb. ücretli sitelere yönlendirebiliyor. Bu sitede de yine fotoğrafları her türlü kullanmak ve paylaşmak serbest iken satış ve pazarlaması yasaklanmış.
Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Morguefile  : GİT

[related-post id=”55279″]

# Pixabay

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Çok spesifik aramaları saymazsak genel olarak çok fazla seçenek sunan güzel bir site Pixabay. En önemli avantajlardan bir tanesi de istediğiniz anahtar kelimelerde arama yapabiliyor olmanız. Medium ebattaki görselleri üye olmadan indirebilirsiniz, ancak XL görseller için üye olmanız gerekiyor.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Pixabay : GİT

# Stocksnap

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Blog yazılarınız için veya sunumlarınız için, aslına bakarsanız her amaçla kullanabileceğiniz özel fotoğraflar barındıran bir site. Kendilerini diğer stok fotoğraf sitelerinden “özel fotoğraflar” diyerek ayırıyorlar. Haksız da sayılmazlar.
Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Stocksnap : GİT

# Negative Space

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Negative Space, ilgilisi için her hafta 20 yeni ücretsiz stok fotoğraf servis ediyor. Farklı sektörlere hizmet edebilecek fotoğraflar paylaşan Negative Space’in fotoğraf koleksiyonu sürekli büyümekte. Bu fotoğrafların her biri telif hakkı sınırlaması olmaksızın paylaşılıyor. Yani hem ücretsiz, hem de istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz!
Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Negative Space : GİT

# Shot Stash

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Yine çok çeşitli kategorileri içeren bir internet sitesi olan Shot Stash’in arşivi aşırı geniş olmasa da ihtiyaçlara iyi karşılık verecektir. Düzenli bir tasarımı ve kaliteli fotoğrafları olan bu site de diğer saydıklarımız gibi beğenimizi kazandı.
Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Shot Stash : GİT

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın