Mobil

iPhone e-Mail Hesabı Nasıl Eklenir ?

iPhone’unuza mail hesabı ekleme yaparak e-postalarınızı telefonunuzdan kontol edebilirsiniz. Peki iPhone e-Mail Hesabı Nasıl Eklenir ?

Iphone akıllı cep telefonları kullanıcı dostu ve kolay bir işletim sistemine sahiptir. Email kurulumu da oldukça basittir.

Aşağıda görsel olarak hazırladığımız ayarları iphone’unuza kurduğunuzda kendi alan adınıza kayıtlı e-mail’den yada şirket email’inizden mobil durumdayken e-mail alıp gönderebilirsiniz.

iPhone e-Mail Hesabı Nasıl Eklenir ?

Google, Yahoo, Outlook, Exchange, iCloud veya Aol hesabınız varsa, iOS bu hesapları kolayca ayarlamanızı sağlıyor. Ayarlamalarınızı doğru bir şekilde yaptıktan sonra, e-posta, takvim- kişiler, notlar ve daha pek çok şeyi destekleyen bir hizmet senkronizasyonu mevcut.

Adım 1: Ayarlar > Mail > Hesaplar menüsüne gidin.

iPhone e-Mail Hesabı Nasıl Eklenir

Adım 2: Hesap Ekle seçeneğine dokunarak devam edin. Gelen ekran üzerinden, hazır olarak sunulan servislerden birisini hesabınıza göre seçimleyebilirsiniz. Ben bu noktada Outlook hesabımı ekleyerek size örnekleme yapıcam.

Adım 3: Ekran üzerinden Outlook.com görselinin üzerine dokunarak devam ediyorum.

Hatırlatma: Bir şirket veya listelenmeyen e-posta servislerinden hesap ekleyecekseniz Diğer > Mail Hesabı Ekle seçeneği ile devam edin. Servis sağlayıcınızın size verdiği bilgileri kullanarak hesabınızı kolayca tanımlayabilirsiniz.

iPhone e-Mail Hesabı Nasıl Eklenir

Adım 4: Outlook hesabıma giriş yapmam için bir ekran geliyor ve mevcut hesap bilgilerimi kullanarak giriş yapıyorum. Bu adımda, kısa süreli bir sunucu iletişimi gerçekleştirilecektir. Sabırlı olun.

iPhone e-Mail Hesabı Nasıl Eklenir

Adım 5: Şimdi, e-posta hesabınız başarıyla eklendi. Gelen bir ekran üzerinde, mail eşzamanlama seçeneklerinin ve senkronizasyon servislerinin yer aldığı seçenekler yer alıyor. Buradan Kişiler, Takvim, Anımsatıcılar, Notlar gibi seçenekleri kapatabilirsiniz. Elbetteki Mail seçeneğini kesinlikle kapatmayın.

Tüm adımları tamamladıktan sonra, maillerin gelen kutunuza düşmesi için uygulamaya biraz süre tanıyın.

iPhone’unuzun Pil Ömrü için Mail Ayarlarını Yapılandırın

Ayarlar > Mail > Hesaplar > Yeni Verileri Al menüsü üzerinden Al başlığı altında yer alan zamanlama seçeneklerinden işinizle en uygun olanı seçin. Tavsiyemiz “Her Saat Başı” seçeneğini kullanmanızdır. Böylece iPhone pil ömrünü kolayca uzatmış olacaksınız.

Açmamanız Gereken e-mailler!

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu