iPhone Sorunları ve Çözümleri

iPhone Sorunları ve Çözümleri

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPhone şarjım çabuk bitiyor! iPhone Depolama alanı yetmiyor! Home tuşu çalışmıyor! Bu yazımızda yaygın olarak karşılaşılan iPhone Sorunları ve Çözümleri ‘ni sunacağız.

Apple ürünleri kararlı işletim sistemleri ve üstün özellikleri ile bir çok markadan daha fazla rağbet görmekte. Ancak stabil olan işletim sisteminde ve telefonlarda bazı problemler genede çıkabilmekte.

iPhone Sorunları ve Çözümleri

Mükemmel bir yazılımla entegre olarak çalışan iPhonelarda bu tarz ufak tefek problemlerin yaşanması mümkün. iPhone Sorunları ve Çözümleri yazımızda sık karşılaşılan en yaygın 5 iphone sorunu ve çözümünü sunacağız.

# iPhone Şarjı Çabuk Bitiyor

iPhone Sorunları ve Çözümleri

iPhone cihazınızdan ayarlar>pil yönergelerini izleyin ve düşük güç modunu aktifleştirin. Bu sayede cihazınız belli bir pil seviyesinin altına indiğinde arka planda kullandığı birçok işlemi bekletecek, ekran parlaklığını düşüerecek ve böylece cihazınızı daha uzun bir sürede kullanabileceksiniz.

Düşük güç modunu aktifleştirmenize rağmen cihazınızın pil performansından hala memnun değilseniz Apple kullanıcıları için sunulan pil değişim programlarını inceleyin. Cihazınızda kullandığınız gereksiz uygulamaları silin, ekran parlaklığınızı azaltın.  Bunların yanında  iPhone Pil Ömrünü Uzatmanın Etkili Yolları  yazdığımız adımları uygulayarakda iPhone pil ömrünü uzatabilirsiniz.

> iPhone Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

# iPhone Saklama Alanı Doldu Sorunu

iPhone Sorunları ve Çözümleri

 Bilindiği üzere iPhone üretimlerinde micro SD kart desteği verilmiyor. Bu konu Apple’a getirilen en önemli eleştirilerden biri. Apple bu eleştirilere karşılık kullanıcılara 16, 32, 64 ve 128 GB olarak her cihaz için farklı depolama birimi sunuyor.

iPhone cihazınızın hafızası artık sizin için yeterli değilse iCloud saklama alanınızı kullanın. iCloud’u kurduğunuz esnada 5 GB saklama alanına ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Eğer bu 5 GB da sizin için yeterli değilse ayda yalnızca 0.99 dolar ödeyerek saklama alanınızı 50 GB’a çıkarabilirsiniz.

Bu yazılarımızada mutlaka bakınız;

> iPhone veya iPad Depolama Alanından Tasarruf Etmenin 20 Yolu

# Suya düşen iPhone için ne yapılabilir

iPhone Sorunları ve Çözümleri

Eğer iPhonu’nuzu suya düşürdüyseniz bu dünyanın sonu değil. Cihazınız bilinçsiz ellere geçmediği sürece çalışmaya devam edecektir. Nasıl mı?

  • Eğer telefonunuz suya düştüğünde kapalıysa tekrar açmayın. Cihazınızın üzerindeki sıvıyı bir bezle alın. Bir kavanozun içine yerleştirin ve yarısına kadar pirinç doldurun. Pirincin suyu emme özelliği olumlu bir sonuç almanızı sağlar. Telefonunuzu 2-3 gün boyunca açmayın.
  • elefonunuz suya düştüğü anda uyku modundaysa yine hızlı bir şekilde kapatmanız yararlı olacaktır. Ekranın ortasında beyaz bir görüntü varsa ve telefonunuz kapanmıyorsa home+power tuşlarına aynı anda basılı kalın ve böylece kapatın.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmek için kendinize yeterince güvenmiyorsanız mutlaka profesyonel bir destek alın. Apple müşteri hizmetlerine 0 (216) 282 15 11 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bu arada yeterince zamanınız olmadığını da unutmayın.

> Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

# iPhone’da Home Tuşu Çalışmıyor!

iPhone Sorunları ve Çözümleri

iPhone kullanıcıları tarafından dile getirilen en önemli şikayetlerden biri, home tuşu arızası. Cihazınızı yağmurlu bir günde kullandığınız oldu mu? Ya da tozlu, kirli bir ortamda? Home tuşu bir iPhone’un en hassas bölümlerinden biridir. Eğer home tuşunuz bozulduysa profesyonel bir destek almadan önce şunu deneyin:

  • Hava durumu ya da borsa uygulamasına tıklayın.
  • Kilit tuşuna basılı kalarak kapatma ekranını getirin.
  • Sonrasında home tuşuna birkaç saniye için basılı kalın, ana ekrana gelin.

Bu yöntem ciddi bir şekilde arızalanmamış olan bir home tuşu için uygulanabilir bir yöntem.

Daha ayrıntılı yazımız için bakınız ; Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

# iPhone Ekranım Dondu

iPhone Sorunları ve Çözümleri

Ana ekranınız bir anda donup kaldı. Ekrana dokunmanıza veya ana butona tıklamanıza rağmen bir sonuç alamıyorsanız panik yapmayın.

İlk olarak cihazınızı kapatmayı deneyin. Uyut/uyandır ve ana ekran tuşlarına Apple logosunu görünceye kadar en az on saniye boyunca basılı tutun. Cihazınızın kapanmaması durumunda Apple yetkili servis sağlayıcısından yardım isteyin.

Daha ayrıntılı yazımız için bakınız : iPhone Ekran Dondu Ne Yapmalıyım?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol