En iyi Online Virüs Tarama ve Temizleme Servisleri

En iyi Online Virüs Tarama ve Temizleme Servisleri

Bu yazımızda herhangi bir yazılım yüklemeden internet üzerinden güvenlik taraması yapabileceğiniz ücretsiz En iyi Online Virüs Tarama ve Temizleme Servisleri ‘ni derledik.

Virüslerden korunmak için çeşitli anti virüs programlarını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Buradaki yazımızda en iyi antivirüs programlarını bulabilirsiniz.

Bilgisayarınıza herhangi bir antivirüs yada malware yazılımı kurmadan da tarama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için Online virüs tarama siteleri mevcut.

Online virüs tarama siteleri, seçeceğiniz bir dosyayı sunucularına yüklüyor ve dosya virüslü ise size uyarı veriyor. Bu siteler aracılığı ile bir çok programa dosyanızı taratabilirsiniz..

Ücretsiz En iyi Online Virüs Tarama ve Temizleme Servisleri

Tamamen ücretsiz olan Online Virüs Tarama ve Temizleme Servisleri aşağıda liste şeklinde verilmiştir.

BitDefender Hızlı Tarama

Bilgisayarınızı hızlı bir şekilde tarayabileceğiniz bir sistem.

ESET Online Scanner

ESET firmasının geliştirdiği ve yoğun rağbet gören ürünü “ESET  Online Scanner” ile bilgisayarınıza indirdiğiniz ufak dosyanın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra Bilgisayarınızda genel bir tarama yapma imkanı sunuyor. Hedef Taraması ve Karantina özellikleriyle neredeyse normal bir virüs programı kadar işinizi görüyor.

F-Secure Online Scanner

F-Secure firmasının online virüs tarama servisidir. . Bilgisayarınızda, bellek, C sürücüsü vb. gibi kritik alanlarda virüs taraması yapan küçük bir programdır. Tarama ilerlemesini görebilir ve PC’nizde şüpheli bir şey bulursa o konuda rapor verecektir.

Panda ActiveScan

Bilgisayarınıza online tarama yapabileceğiniz bi servistir. Hızlı tarama tam tarama döküman veya maillerinizide taratabilirsiniz..

Norton Security Scan

Trend Micro HouseCall

HouseCall sisteminizdeki virüs, worm, trojan, spyware ve tüm zararlılardan temizleyen güzel bir servistir. 32 ve 64bit desteği vardır. Windows tüm sürümlerinde ve Mac OS 10.7 ve üzeri işletim sistemlerini destekler.

Kaspersky Dosya Tarayıcı (Kaspersky VirusDesk)

Kaspersky Security Scan, bilgisayarınızda gizlenmiş olabilecek virüsleri ve diğer tehditleri kolayca tespit etmenizi sağlayan ve bilgisayarınızın güvenlik durumuna ilişkin öneriler alabileceğiniz ücretsiz bir çözümdür.

Virüs Total

Uzun yıllardır hizmet veren Virustotal, şuanda 54 virüs programı barındırıyor ve bunları kullanarak yüklediğiniz dosyaları tarıyor. Sitede ayrıca bağlantı yapıştırarak da tarama yapabiliyorsunuz.

Zararlı dosyaları çalıştırmadan önce bu site ile tarayarak tehlikelerden korunabilirsiniz. Siteye 128 MB büyüklüğüne kadar dosya yükleyebiliyorsunuz.

Jotti Malware Scan

Jotti malware taraması sadece dosya taramaktadır.

Dr.Web Online Check

Dr.Web online tarama ile web sitenize ait dosyalarınızı güvenlik taramasından geçirebilmektesiniz. Özellikle web sitenize ait dosyalar içerisinde şüphelendiğiniz birtakım olası problemler var ise, online olarak tarama gerçekleştirmeniz sağlıklı olacaktır.

VirSCAN

Kullanım kolaylığı ve erişilebilirlik gibi unsurlar göz önünde bulundurulduğunda VirusTotal, oldukça başarılı bir iş ortaya çıkartıyor. VirusTotal sayesinde, ZIP ve RAR arşiv dosyaları dâhil her türlü dosyayı siteye yükleyerek çeşitli virüs tarama motorları sayesinde virüs taramanızı kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat dezavantaj olarak her seferinde tek bir dosya tarayabiliyorsunuz ve bu tek bir dosyanın boyutu en fazla 550 MB olabiliyor.

McAfee Free Scan

McAfee online virüs tarama servisi. Sayfayı İE tarayıcısı ile açın.

Microsoft Safety Scanner

Microsoft Safety Scanner isteğe bağlı olarak tarama yapan ve virüsleri, casus yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılımları kaldırmanıza yardımcı olan, ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bir güvenlik aracıdır. Var olan virüsten koruma yazılımınızla birlikte çalışır.

Emsisoft Web Malware Scan

Emsisoft firmasının online virüs tarama ve temizleme servisi.

Comodo Cloud Scanner

Comodo cloud scanner bilgisayarınızdaki zararlıları hızla kaldırır ve kayıt hatalarını düzeltir.

Son Düzenleme: 7 Ekim 2020

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol