En İyi Selfie Çekmek için 5 Uygulama

En İyi Selfie Çekmek için 5 Uygulama

Selfie fotoğraflar son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Hemen herkes selfie fotoğraf çekiyor. Peki En İyi Selfie Çekmek için 5 Uygulama hangileri?

Son yıllarda mobil cihazlarla popüler olan selfie yani özçekim, uygulama noktasında da farklı bir kategori meydana getirdi.Son birkaç yılın en popüler akımları arasında yer alan Selfie ya da dilimize yeni geçen anlamıyla Özçekim, günümüzde de selfie çubukları ile de popülerliğine devam ediyor. Bu seflie veya özeçekim fotoğrafları, Instagram gibi fotoğraf paylaşım ağlarının, fotoğraf filtreleri ile renkleniyor ve kullanıcıların beğenisi kazanıyor.

Bu bağlamda gerek iOS gerekse de Android tarafında zengin fotoğraf filtreleri ve düzenlemelerine imkânı sağlayan, öne çıkan En İyi Selfie Çekmek için 5 Uygulama yı sizler için derledik.

En İyi Selfie Çekmek için 5 Uygulama

Instagram: (Ücretsiz iOS, Android ve Windows Phone için İndirilebilir)

2012 yılından bu yana Facebook’un bünyesinde hizmet veren Instagram, iOS ve Android tabanlı cihazlarımızda vazgeçemediğimiz, varsayılan uygulamalarımız arasında yer alan popüler bir mobil uygulama.

Instagram - Selfie Uygulamalar

Dünya genelinde sürekli paylaşımda bulunan milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama her ne kadar selfie özel uygulamalar arasında yer almasa da, selfie çekimlere en sık rastladığımız bir mecra olması yönünden listemize giriyor. Ön kamera desteği sayesinde gerek tekil selfie gerekse de toplu selfie’leriniz için kullanacağınız uygulamanın geniş filtre seçenekleri dikkat çekiyor. Resimlerinize profesyonel dokunuşlar yapan filtreleri kullanarak takipçilerinizi etkileyen selfie’lere imza atabilirsiniz.

Snapchat: (Ücretsiz iOS ve Android için İndirilebilir)

Özellikle yurt dışında çok fazla kullanıcısı bulunan, şu anda iOS ve Android kullanıcılarına hizmet veren anlık fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat te selfie çekimler için hazırlanmış bir mobil uygulama olmamasına rağmen, birçok kullanıcı tarafından selfie amaçlı kullanılması yönünden en iyi selfie uygulamaları arasında kendisine yer bulunuyor.

Snapchat - Selfie Uygulamalar

Daha çok genç yaştaki kullanıcıların cebine giren uygulama benzer fotoğraf uygulamalarından oldukça farklı işlevler sunuyor. Ön kamera özelliğini kullanarak harika selfie’ler yakalayabileceğiniz uygulama, arkadaşlarınızla paylaştığınız fotoğrafları, görüntüleme anından sonra otomatik olarak siliyor.

Böylelikle paylaşılan fotoğrafların istemediğiniz kişilerce görüntülenmesi engelleniyor. Geçici video paylaşım uygulaması olarak ta anılan Snapchat, video ve fotoğraflarınıza yorum ekleme izni de veriyor. Türkçe dil desteği de sunan uygulamayı hem iOS hem de Android tabanlı cihazınız için ücresiz olarak edinebilirsiniz.

Siri ile Fotoğraf, Video ve Selfie Çekme

SkinneePix: (ÜcretliiOS ve Android için İndirilebilir)

ABD’li iki çift tarafından geliştirilen, her geçen gün daha fazla kullanıcının mobil cihazınıza ulaşan SkinneePix, selfie çekimler için özel olarak hazırlanmış ücretli bir uygulama.Yayınlanmasının ardından çok geçmeden en çok konuşulan selfie uygulamaları arasına girmeyi başaran SkinneePix, sunduğu düzenleme seçenekleri ile basit bir selfi uygulamasından çok daha fazlasını yapabiliyor.

Her seviyedeki kullanıcıya hitap eden olabildiğince sade arayüz ile bizleri karşılayan uygulama ile hızlı selfie’ler çekebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.Selfie çekimlerde kendinize 2, 4 ve 6 kg zayıflamış görüntüsü kazandıran seçenekler sunan uygulamanın kullanımı oldukça basit ve eğlenceli.

SkinneePix - Selfie Uygulamalar

Sizi olduğunuzdan daha ince gösteren, selfie fotoğraflarınızda daha iyi görünmenize yardımcı olan bu uygulamada Türkçe dil seçeneği bulunmuyor.

Shots: (Ücretsiz – iOS için İndirilebilir)

Hem iPhone hem de iPad’inizde kullanabileceğiniz Shots, dünya genelindeki selfie’cileri bir araya getiren ücretsiz ve kolay kullanımlı bir mobil uygulama. Selfie çekimleri için özel geliştirilmiş popüler uygulamalardan biri olan Shots, selfie tutkunlarının birbirileriyle etkileşime geçmelerine izin veriyor.

Shots - Selfie Uygulamalar

Akıllı telefon ve tabletinizle çektiğiniz selfie’leri hızlı bir şekilde paylaşabiliyor, kullanıcıların selfie’lerine selfie çekiminiz ile yanıt verebiliyor, selfie’lerini beğendiğiniz kişileri takibe alabiliyor, çektiğiniz selfie’leri Instagram’daki takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz.

Ünlü kişilerin de kullandığı bu selfie uygulaması, sosyal ağlar gibi çalıştığından öncelikle ücretsiz hesabınızı oluşturmanız gerekiyor. Kısa süren bu işlemin ardından selfie çekimlerinize başlayabiliyorsunuz. Selfie çekimi sırasında otomatik olarak ön kameranıza geçiş yapan uygulama ile ister geri sayımlı isterseniz hızlı çekimler yapabiliyorsunuz. Selfie’ciler için özel sosyal ağ olarak tanımlayabileceğimiz Shots’ı iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Telefonlarda Otomatik Selfie Nasıl Çekilir ?

Facetune: (Ücretli – iOS, Android ve Windows Phone için İndirilebilir)

Sadece iPhone ve iPad kullanıcılarının yararlanabildiği Facetune, akıllı telefonunuzla çektiğiniz selfie’ler üzerinde düzenleme yapabileceğiniz bir mobil uygulama.

Facetune - Selfie Uygulamalar

Hem yurt dışında hem de ülkemizde beğenerek kullanılan uygulama, kusursuz selfie’ler yaratmanızı mümkün kılan güçlü araçları kullanımınıza sunuyor. Üstelik tüm düzenleme işlemlerini benzer fotoğraf uygulamalarındaki gibi adım adım değil, tek dokunuşla yapıyorsunuz. Yeni çektiğiniz selfie üzerinde veya hazır çekilmiş bir selfie fotoğrafınız üzerinde düzenleme yapmanız mümkün. Sivilce ve diğer geçici kusurları yok etme, dişleri beyazlatma, ten rengini değiştirme, göz rengini değiştirme, saç boyama, makyaj yapma, burun şekillendirme ve daha onlarca düzenleme seçeneği uygulamada mevcut. Düzenlediğiniz selfie fotoğrafınızı sosyal ağlarda hızlıca paylaşmanız da mümkün. Apple tarafından seçilen en iyi Selfie uygulamaları arasında yer alan Facetune, selfie çekimlerinizie sihirli dokunuşlar yapabileceğiniz harika bir uygulama.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.