Facebook Hareket Dökümü Silme

Facebook Hareket Dökümü Silme 5

Facebook eklediğiniz  yada aradığımız veya beğendiğimiz her hareketi kayıt altına almakta. Peki Facebook Hareket Dökümü Silme yapılabilirmi?

Facebook’da beğenilerarkadaşlık istekleri, oyunlar, uygulamalar, takipler, etkinlik, haberler, videolar, paylaşımlar vb. tüm etkinliklerinizin kayıtları tutulmaktadır.

Hareket dökümü ekranınıza giriş yaptığınız zaman tüm hareketleriniz listelenmektedir. Hareketlerin tamamnı silmek mümkün değil fakat arkadaşlarınızın bu etkinlikleri görmesini engelleyebilirsiniz.

Bu etkinlikleri istediğiniz gibi düzenleyerek arkadaşlarınızın belirlediğiniz alanları görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca hareket dökümünde arama geçmişi gibi bilgileriniz de tutulmaktadır. Arkadaşlarınız bu arama kayıtlarını göremez fakat Facebook hesabınızı ortak kullanıyorsanız hesabınıza giriş yapan kişi bu bilgileri dilediği zaman görebilir.

Hareket dökümünüzde listelenen tüm hareketleri düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook Hareket Dökümü Silme

Öncelikle Facebook arama geçmişi silme nasıl yapılır anlatalım.

1 – Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar / Hareket dökümü seçeneğine giriş yapın. Solda açılan menüden daha fazla seçeneğini tıklayarak Ara seçeneğine giriş yapın.

facebook-hareket-dokumu-silme

2 – Arama ekranında, hesabınızda yaptığınız tüm arama geçmişiniz listelenmektedir. Arama kayıtlarınız tarih ve ay olarak istediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz.

Bu kayıtların tamamını silmek için “Arama kayıtlarını sil” seçeneğine tıklayın. Arama geçmişin, arama yaptığında sana daha iyi sonuçlar göstermemize yardımcı olur. Aramalarını sadece senin görebildiğini unutma uyarısını onaylayarak devam edin.

facebook-hareket-dokumu-silme

3 – Hesabınıza eklediğiniz veya sizi ekleyen kullanıcılar da Arkadaşlar seçeneğinde listelenmektedir. Bu kayıtları tamamen silme şansınız yoktur fakat zaman tünelinde diğer arkadaşlarınızın bunu görmesini engelleyebilirsiniz.

Gizlemek istediğiniz arkadaşlık etkinliğinin hemen yanında bulunan ayarlar seçeneğine tıklayarak “Zaman tünelinde gizlendi” seçeneğine tıklayın.

facebook-hareket-dokumu-silme

4 – Listeyi genişleterek solda bulunan seçeneklerden tüm etkinliklerinizi görebilirsiniz. Silmek istediğiniz etkinliğin hemen yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayıp Sil seçeneğini işaretleyerek silebilirsiniz.

facebook-hareket-dokumu-silme

Yukardaki ayarlar ile hareket dökümü ile ilgili tüm ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Facebook’da gizlilik ayarları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

#Facebook Fotoğrafları Nasıl Silinir ?

#Facebook’ta Tanımadığım kişilerden Gelen Mesajları Nasıl Kapatırım?

#Facebook’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol