Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları

 Windows çalıştıran bir bilgisayara, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanarak, aynı ağa veya İnternet'e bağlı olan ve Windows çalıştıran başka bir bilgisayardan erişebilirsiniz.

Evde yada işyerinizde bilgisayarınızı uzak masaüstü bağlantısı programları kullanarak kolaylıkla uzaktan yönetebilmeniz mümkün.  Bu programlar ile kendi masaüstünüzde çalışıyormuş gibi işlem yapabilirsiniz.

RDP  “Remote Desktop Connection”  Windows çalıştıran bir bilgisayara, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanarak, aynı ağa veya İnternet’e bağlı olan ve Windows çalıştıran başka bir bilgisayardan erişebilirsiniz.

Uzak Masaüstü Protokolü (RDP), insanların klavye ve fare gibi giriş aygıtlarıyla birlikte kullanıcı arabirimi ile uzaktan bir bilgisayara erişebilmelerini sağlayan bir ağ protokolüdür. İstediğiniz anda herhangi bir konumdan bilgisayarınızdaki dosyalara erişebilmenizi sağlayan Uzak Masaüstü Erişimi, dosyalarınızı yönetmenize olanak tanır.

Uzak masaüstü bağlantısı programları kullanarak ;

– Evinizden ofisteki bilgisayarınıza bağlanıp sanki ofisteymişsiniz gibi çalışabilir,

– Müşterilerinizin veya arkadaşlarınızın bilgisayarlarına uzaktan bağlanıp, yanlarına gitmenize gerek kalmadan bilgisayarda yaşadıkları sorunu çözebilir,

– Ekran paylaşım özellikleri ile uzaktaki birden fazla kişi ile aynı ekran üzerinde tartışabilir, onlara eğitim verebilir veya uzaktan sunum yapabilirsiniz.

Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları

Piyasada bir çok uzak masaüstü programı var. Biz bunlardan en kullanışlı 10 tanesini sizler için derledik.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Microsoft’un Uzak Masaüstü uygulaması ile uzaktaki cihazları kolayca yönetebilirsiniz. Tüm uzak bağlantılarınızı giriş ekranında görmenizi ve tek bir dokunuşla bağlantı kurmanızı sağlayan uygulama, çoklu masaüstü desteği sayesinde aynı anda birden fazla cihazınızı yönetme imkanı sunar. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Windows uzak masaüstü bağlantısı için daha ayrıntılı bilgiyi buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

UltraVNC

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek istiyorsanız evde bu programı açık bırakarak diğer bilgisayarınız ile istediğiniz yerden dilediğiniz gibi kontrol sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınızın size vereceği bilgiler ile onların bilgisayarlarına bağlanabilir, yönetebilirsiniz. Arkadaşlarınız da sizin bilgisayarınıza bağlanabilir. Program içerisinde bulunan chat, sesli sohbet gibi özellikler ile de iletişim halinde kalabilirsiniz. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

LogMeIn

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Kullanıcıların başka bir bilgisayarı uzaktan kontrol etmesini sağlayan başka bir ücretsiz araç olan LogMeIn’in en iyi yanı, kullanıcıların internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan 10 bilgisayara veya Mac’e kadar kontrol etmelerine izin vermesidir. LogMeIn’in premium sürümü dosya aktarımı, yazdırma gibi tam uzaktan erişim sağlar. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

TightVNC

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

TightVNC, popüler ve ücretsiz bir uzaktan yönetme programıdır.TightVNC ile dünyanın her neresinde olursa olsun bağlanabileceğiniz bir bilgisayarı kendi masaüstünüzü yönetiyormuş gibi yönetmeniz mümkün. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Join.me

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Join.me aslında LogMeIn tarafından geliştirilmiştir. Join.me, birden çok kullanıcının birbiriyle bağlantı kurmasını sağlayan bir çevrimiçi konferans platformudur. Programın ücretli sürümü 250 katılımcının aynı anda konferans gerçekleştirebilmesini sağlar. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Splashtop

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Splashtop, uzaktan herhangi bir cihaz üzerinden yardımcı olmak istediğiniz kullanıcıların bilgisayarlarına erişim sağlayabilmeniz için tasarlanmış kullanışlı ve yararlı bir uygulamadır. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

RealVNC

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

RealVNC ile internet üzerinden başka bilgisayarlara bağlanarak, kullanıcılara uzaktan yardım desteği verebileceğiniz başarılı bir uzaktan yönetim aracıdır. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Ammyy

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

TeamViewer’a benzer özellikler taşıyan bu program son derece küçük ve hafiftir. Programın boyutu 1MB civarındadır. Ammyy Admin, birkaç saniye içinde uzak bir masaüstüne hızlıca erişmenin en güvenli ve kolay yollarından biridir. Araç şimdi 75 milyon’dan fazla kişisel ve kurumsal kullanıcı tarafından kullanılıyor. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

WebEx

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Ücretsiz ve premium sürümleriyle kullanıcıların karşışına çıkan başka bir uzaktan erişim programı olan WebEx, Windows, Linux, Mac OS ve Mobil uygulamalar tarafından destekleniyor. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

CloudBerry Remote Assitant

Uzak Masaüstüne Bağlanma Programı

Windows için ücretsiz bir yazılım olan CloudBerry Remote Assistant, uzaktan kontrol amaçlı tasarlanmıştır. Kullanıcı dostu arayüze sahip olan bu program, gelişmiş özelliklere sahiptir. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu