Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Kullanılır ?

windows uzak masaüstü bağlantısı,Evdeki bilgisayara uzaktan bağlanmak,Uzak masaüstü bağlantısı yok,Uzak Masaüstü Bağlantısı Kurulamıyor

Son güncelleme: 21 Temmuz 2020

Başka bir bilgisayara bağlanmak için yazılım kullanmak istemeyenler Windows uzak masaüstü bağlantısı aracını kullanabilirler.

Windows 10 uzak masaüstü bağlantısı için teamweaver , ammyy admin ve logmein gibi birçok yazılım bulunmaktadır. Bağlantı kurmak için bu tarz yazılımları kullanmak istemiyorsanız Windows 10 uzak masaüstü bağlantısı  özelliğini kullanarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Uzak masaüstü bağlantıları genellikle bilgisayara fiziksel olarak erişimin olmadığı veya o an için mümkün olmaması durumlarında tercih edilmektedir.

Uzaktaki bir bilgisayara bağlanabilmeniz için, o bilgisayarın açık ve ağa bağlı olması, Uzak Masaüstü’nün etkinleştirilmiş olması, sizin o bilgisayara ağ erişiminizin (bu İnternet yoluyla olabilir) bulunması ve ayrıca bağlantı izninizin olması gerekir.

Bağlantı izni için, kullanıcı listesinde olmalısınız. Bir bağlantı başlatmadan önce bağlandığınız bilgisayarın adını aramanız ve güvenlik duvarının Uzak Masaüstü bağlantılara izin verdiğinden emin olmanız tavsiye edilir.

Bir Windows 10 bilgisayarına bağlanmak için uzaktan masaüstü’nü kullanma nasıl yapılır bakalım.

Windows 10 Uzak Masaüstü Bağlantısı nasıl açılır ?

1 Başlat Menüsüne tıklayın ve Ayarlar’ı seçin .

2 Ayarlar uygulamasında Sistem menüsüne tıklayın ve sol sütundan Uzak Masaüstünü seçin.

3 Uzak Masaüstü altında , Uzak Masaüstünü etkinleştir anahtarını açarak etkinleştirmiş oluruz.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Kullanılır ?

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı nasıl kullanılır ?

 • Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Uzak Masaüstü Bağlantısı yazın ve sonuç listesinde Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nı tıklatın.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Kullanılır ?

 • Bilgisayar kutusuna, bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını yazın ve Bağlan‘a tıklayın. (İsterseniz, bilgisayar adı yerine IP adresini de yazabilirsiniz.)

Not: Uyku veya hazırda bekleme modundaki bir bilgisayara bağlanamazsınız, bu nedenle uzak bilgisayardaki uyku ve hazırda bekleme ayarlarının Hiçbir zaman olarak ayarlandığından emin olun.

Windows 10 Uzak Masaüstü Bağlantısı kurulamıyor sorunu

Bağlanma konusunda sorun yaşıyorsanız, Uzak Masaüstü bağlantıları güvenlik duvarı tarafından engelleniyor olabilir. Bir Windows bilgisayarında bu ayarı şöyle değiştirebilirsiniz: Başka bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız, Uzak Masaüstü bağlantı noktasının (genellikle 3389’dur) açık olduğundan emin olun.

 • Uzak bilgisayardan Başlat‘a tıklayıp Denetim Masası‘nı seçin.
 • Sistem ve Güvenlik‘e tıklayın.
 • Windows Güvenlik Duvarı bölümünden Programın Windows Güvenlik Duvarı’nı aşmasına izin ver ‘e tıklayın.
 • Ayarları değiştir‘e ve ardından Uzak Masaüstü‘nün yanındaki kutuya tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydetmek için Tamam‘a tıklayın.
Sıkça Sorulan Sorular

Uzaktan erişim, nerede olursanız olun, İnternet üzerinden bilgisayarınıza bağlanmanızı sağlar. Bu özelliği kullanmak için, bilgisayarınız açık ve uzaktan erişim yüklü ve etkin olmalıdır. ... İnternet bağlantısı, tercihen geniş bant, olan herhangi bir bilgisayardan erişebilirsiniz.

Varsayılan RDP portu veya Uzak Masaüstü Portu TCP 3389’dur ve bağlanılacak uzak bilgisayar üzerinde belirlenir. Ancak şunu unutmayın: varsayılan Uzak Masaüstü Portu gerektiğinde değiştirilebilir ve tamamen farklı bir TCP port atanabilir.
Uzak Masaüstü Portu: 3389

Uzak masaüstü bağlantıları genellikle bilgisayara fiziksel olarak erişimin olmadığı veya o an için mümkün olmaması durumlarında tercih edilmektedir.

Windows 10 uzak masaüstü bağlantısı için teamweaver , ammyy admin ve logmein gibi birçok yazılım bulunmaktadır. Bağlantı kurmak için bu tarz yazılımları kullanmak istemiyorsanız Windows 10 uzak masaüstü bağlantısı özelliğini kullanarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Başlat Menüsüne tıklayın ve Ayarlar'ı seçin .
 • Ayarlar uygulamasında Sistem menüsüne tıklayın ve sol sütundan Uzak Masaüstünü seçin.
 • Uzak Masaüstü altında , Uzak Masaüstünü etkinleştir anahtarını açarak etkinleştirmiş oluruz.
 • Başka Yazı Yok

  Kayıt Ol

  Zaten üye misiniz? Giriş Yap

  Giriş Yap

  Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol