Facebook’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook’ta daha önceden izlemiş olduğunuz videoları silmek istediğinizde bunu nasıl yapacağınızı Facebook’ta video izleme geçmişi nasıl silinir  yazımızda anlatacağız.

Facebook‘ta birçok kişinin bildiği üzere, yapılan tüm aramalar kayıt altına alınmaktadır. Ek olarak, Facebook’ta izlediğiniz videolar da kayıt altına alınmaktadır. Birçok kişi bilmiyor olabilir ancak bu bir gerçek. Dolayısı ile, Facebook üzerinde izlediğiniz videoların geçmişini silmek isteyebilirsiniz.

İzlediğiniz her video kayıt altına alındığı için, düzenli olarak ilgili bölümü ziyaret ederek, temizlemeyi de unutmayın. Facebook’ta Video İzleme Geçmişi silmek için ilgili yönergeler oldukça kolay olup, aşağıda yer almaktadır.

Facebook’ta Video İzleme Geçmişi nasıl silinir?

Facebook izleme geçmişi silmek için;

Burada sırasıyla Ayarlar ve Gizlilik > Hareketler Dökümü bölümüne girin.

Facebook'ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Sol tarafta bulunan Filtreler seçeneğinden İzlediğin Videolar bölümünü işaretleyip Save Changes‘e tıklayın.

Facebook'ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Hemen solda yeni bir seçenek belirecek. İzlediğin Videolar altında Video geçmişini temizleyebilirsiniz

Not: İşlemi tamamladıktan sonra, sayfayı yenileyerek video izleme geçmişinin tamamen silindiğinden emin olun. Video izleme geçmişi tamamen silinmedi ise, ilgili işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Facebook’ta video izleme geçmişi nasıl silinir  yazımız burada sona erdi.

Facebook’ta geçmişte yaptığınız aramaların görünmesini istemiyorsanız bundan kurtulmak oldukça basit. Dilediğiniz zaman Facebook arama geçmişini silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu