Sosyal Medya

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Merhaba arkadaşlar., yardımcı rehber konularımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda Facebook arama geçmişi nasıl silinir anlatacağız.

Facebook arama kutusu ile yaptığınız tüm aramalar kayıt altına alınıyor. Bradaki amaç daha sonra yapacağınız aramalarda sizlere kolaylık sağlamak .  Ayrıca Facebook yaptığımız aramalardan ilgi alanınızı tespit etmek ve daha sonra arama yaptığınız zaman daha uygun sonuçlar çıkarmak için veya karşınıza buna uygun reklamlar çıkarmak için arama geçmişini kayıt altında tutuyor.

Eğer bu durumdan sıkıldıysanız ve geçmişte yaptığınız aramaların görünmesini istemiyorsanız bundan kurtulmak oldukça basit. Dilediğiniz zaman Facebook arama geçmişini silebilirsiniz.

Facebook’ta Arama Geçmişini Silmek

Baştan belirtelim Facebook aramalarını sildikten sonra geri alma şansınız bulunmamaktadır.

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından “Hareketler Dökümü” bölümüne girin.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir1

2 Sol tarafta yer alan “DAHA FAZLA” bağlantısına tıklayarak seçenekleri açın.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir2

3 Burada yer alan “Ara” bölümüne geçiş yapın.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir3

4 Daha sonra “Arama Kayıtlarını Sil” bağlantısına tıklayın.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir4

5 Eğer tüm arama geçmişinizi kesin olarak silmek istiyorsanız onay penceresinde karşınıza çıkan Arama Kayıtlarını Sil butonuna tekrar tıklayarak, işlemlerinizi tamamlayın.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir5

Tüm işlemlerimiz tamamlanmış bulunmaktadır. İlgili arama geçmişi sayfasının tamamen sıfırlandığını göreceksiniz. Bundan sonra istediğiniz zaman veya aralıklarla bu yöntemi kullanarak Facebook arama geçmişinizi tamamen silebilirsiniz.

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir öğrenmek isteyenler için kalıcı facebook silme işlemi için buradaki yazımıza bakabilirler.

Son Güncelleme: 12 Ekim 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!