Mobil

Samsung Galaxy E5 Format Atma

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Samsung Galaxy E5 Format Atma, Samsung Galaxy E5 Hard Reset Atmak ya da Samsung Galaxy E5 Fabrika Ayarlarına Döndürmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy E5 Telefonunuz zamanla yavaşlamış olabilir veya siz öyle hissetmiş olabilirsiniz.

Ayrıca kilit deseni unutmanız durumunda da format çare olacaktır.

Samsung Galaxy E5  telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Samsung Galaxy E5 Format Atma

Format öncesinde yapmanız gerekenler:

Şarjınız en az % 60 üzerinde olsun.

Fotoğraf, Müzik, belge, dosya ve Telefon Rehberinizi muhakkak yedekleyin. Format ile verilerinizin hepsi silinir.

Samsung Galaxy E5 Format işlemi için 2 farklı yöntem yer almakta. Telefonunuzda küçük bir problem olduğunda telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek bu problemi çözebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise telefonunuzda Hard Format atmak. Bu format yöntemi ile telefonunuz tamamen sıfırlanır.

Aşağıda ki 2 format yönteminde tüm verileriniz silinir. Format atmadan önce fotoğraf, müzik, video, dosya ve Rehber gibi önemli verilerinizi yedekleyiniz.

Samsung Galaxy E5 Format – Fabrika Ayarlarına Döndürme

Ayarlar > Kişiselleştirme > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla adımlarını takip edin. Fabrika ayarlarına sıfırladığınız da telefon ilk aldığınız günün ayarlarına geri dönecektir.

Samsung Galaxy E5 Hard Reset Nasıl Atılır ?

Cep telefon kapalıyken format atmak isteyenler Hard reset format çeşidini deneyebilir. Tuşlar ile format çeşidi olan Hard reset, telefonunuza tam anlamı ile format atar ve sorunların tamamı çözülmüş olur. Ayrıca telefon kapalıyken format atmanın yanında telefonunuzun tuş kilidini ve desen kilidini unuttuğunuzda format atmak çözüm yolu olacaktır.

Eğer telefonunuz açık ise telefonunuzu kapatınız.

Home(Menü tuşu) + Ses Yükseltme tuşlarına aynı anda basın ve bu 2 tuşa basılı tutarken aynı anda Güç(Kilit açma) tuşuna da basınız.  Ardından bu 3 tuşa basılı tutarken Samsung logosu görünecektir.

Samsung logosu göründüğü anda tuşları bırakınız.

Recovery ekranı karşınıza gelecektir. Ses kısma tuşunun yardımı ile Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçip Güç(Kilit açma) tuşu ile onaylayınız. Yes‘i seçip ardından yine Güç(Kilit açma) tuşu ile onaylayınız.

Karşınıza gelen ekrandan Reboot System Now‘ı seçip Güç(Kilit açma) tuşu ile onaylama işlemi yapınız. Samsung Galaxy E5 Format, Sıfırlama işlemleri bu kadardır. Takıldığınız var ise yorum kısmından iletebilirsiniz.

En iyi Cep Telefonları Hangileri?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu