Uygulamalarınızı Kilitleyin, Kimse Giremesin! Hexlock Uygulaması

Hexlock ile

Dünyadaki herkesin etrafında her daim meraklı gözler olmuştur. Bu meraklı gözler zaman zaman sadece bakmakla yetinmeyerek kurcalamak, hatta iyice irdelemek isterler. İşte bu meraklı kişileri en azından akıllı telefonlarınızdan uzak tutabilmek için geliştirilen uygulamalardan bir tanesi de Hexlock.

Hexlock, diğer Android kilitleme uygulamalarının aksine tüm telefonu kilitlemek yerine sadece seçeceğiniz uygulamaları kilitlemenizi sağlıyor. Böylelikle Android telefon ya da tabletlerinizi gönül rahatlığı ile meraklı kişilere verebiliyorsunuz. Cihazınızda standart ekran kilidi bulunuyorsa bu kişilere verirken kilidi açmak zorunda kalabiliyorsunuz. Üstelik sürekli aynı ekran kilidini kullanıyorsanız yakın çevrenizdekiler kilidinizi ya da şifrenizi bildiği için cihazınızı boş yakaladıklarında tamamen kurcalama fırsatını da elde etmiş oluyor. Hexlock buna bir çözüm getirerek sadece istediğiniz uygulamaları çok rahat ve kolay bir şekilde kilitleme ya da şifreleme seçeneği sunuyor. Sade, basit fakat güvenli bir uygulama olan Hexlock sayesinde telefonunuzu eline alan farklı kişilerin istemediğiniz uygulamalara girişlerini önleyebiliyorsunuz.

Hexlock ile Uygulamalar Nasıl Kilitlenir?

Uygulamanın nasıl yükleneceğinden nasıl kullanılacağına kadar tüm gerekli bilgi ve detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1. Hexlock İndirme ve Yükleme

Hexlock uygulamasını indirmek için altta yer alan indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.

Hexlock – App Lock Security indir

2. Uygulamaya Giriş

hexlock-ile-android-uygulama-sifreleme-1

Hexlock uygulamasını indirip kurduktan sonra ilk çalıştırdığınızda sizden ilk olarak uygulama kilitlerken kullanmak istediğiniz şifreleme yöntemini seçmenizi istiyor. Bu adımda karşımıza 2 farklı seçenek çıkıyor. Bunlar;

  • Set PIN: Eğer kilitlediğiniz uygulamalara belirlediğiniz şifre ile girmek istiyorsanız seçmeniz gereken şifreleme yöntemi.
  • Set Pattern: Eğer bunu seçerseniz belirlediğiniz bir desen sayesinde kiltlediğiniz uygulamalara giriş yapabiliyorsunuz.

Her iki yöntemde oldukça kullanışlı ve pratik fakat kullanıcılar kendi kullanım alışkanlıklarına göre seçim yapmakta tamamen özgürler.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu