Facebook için 4 İşe Yarar İpucu

Facebook deneyiminizi çok daha eğlenceli hale getirecek 4 işe yarar ipucu veriyoruz.

Gönderdiğiniz ilk facebook mesajı nasıl okunur ? Okundu bilgisi nasıl nasıl engellenir ? Facebook gizliliği nasıl sağlanır? Gizli mesajlar nasıl okunur ? İşte Facebook için 4 İşe Yarar İpucu

Birçoğumuz Facebook’u kullanıyoruz. Ancak uzun süredir kullanmamıza rağmen, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesinin pek çoğumuzun bilmediği ve işimize yarabileyecek bazı özellikleri mevcut. Şimdi bu özelliklerden 4 tanesine göz atacağız.

Facebook deneyiminizi çok daha eğlenceli hale getirecek 4 işe yarar ipucu veriyoruz.

Facebook için 4 İşe Yarar İpucu

1 – Facebook’ta İlk Gönderiğiniz Mesajı okuma

Facebook’un masaüstü sürümünde https://m.facebook.com/messages/ adresine gidin ve bir arkadaşınızla olan sohbet sekmesine tıklayın. “Daha Eski Mesajları Gör” seçeneğine sağ tıklayarak bağlanıtıyı yeni sekmede ya da pencerede açın.

Açılan sekmede ya da pencerede, bir sürü numarayla dolu uzun bir URL göreceksiniz. URL’in “&start=7” şeklinde olan kısmına bakın. Oradaki 7 sayısı, görünen, indekslenmiş mesajları ifade eder. Yani 5’nin yerinde olması gereken sayı, gönderdiğiniz Facebook mesajlarının toplamına en yakın sayı olmalıdır. Bu sizi en eski mesajlarınıza ulaştıracaktır. Bu sayıya ulaşmak için Facebook’un masaüstü sürümünde mesajlara girin.
Bir arkadaşınızla olan sohbet penceresini açın ve o pencerede yukarı doğru giderek eski mesajları görüntüleyin. O pencerede yukarıya çıktığınızda “Daha Eski Mesajlar Yükleniyor… (1300)” şeklinde bir yazı göreceksiniz. Burada parantez içinde yazan sayı arkadaşınıza gönderdiğiniz bütün mesajların yaklaşık sayısıdır.

Bu sayıyı yukarıda bahsettiğim, URL’de yer alan “&start=7” bölümündeki 7’nin yerine yazın ve sayfayı yeniden yükleyin. Daha sonra sayfada eski mesajları görmek için biraz yukarı doğru gittiğinizde bu arkadaşınıza attığınız ilk mesajı göreceksiniz.

2 – Okundu Bilgisini Engelleme

Facebook mesajlarındaki okundu bilgisini Facebook üzerinden pasif hale getirmenin bir yolu yoktur. Ancak masaüstü internet tarayıcılarında üçüncü taraf uygulamalarıyla bu sorunu çözebilirsiniz.

Chrome için Facebook Unseen App kullanılabilirken Crossrider’s Chat Undetected uygulaması hem Chrome hem Firefox hem de Microsoft Edge’de kullanılabiliyor.

3 – Fotoğraf Gizlilik Ayarlarını Güvenli Hale Getirme

Eğer Facebook’ta daha önce paylaştığınız fotoğraflarınızın kimisi herkese açık, kimisi arkadaşlarınızın arkadaşlarınıza açık, kimisi de sadece arkadaşlarınıza açıksa ve siz birden fotoğraflarınızın hepsini sadece arkadaşlarınızın görmesini isterseniz, paylaştığınız onca fotoğrafın gizlilik ayarını teker teker düzenlemek büyük bir eziyet olacaktır.

Ancak bunun daha kolay bir yöntemi var. Facebook’ta Hareketler Dökümü’ne gidin ve sol bölümde yer alan Fotoğraflar’a ardından da Fotoğrafların’a tıklayın. Daha sonra ekranın üst kısmında yer alan Paylaşılanlar bölümünden Arkadaşlar seçeneğini seçin.

4 – Arkadaşınız olmayan kişilerden gelen Okuyun

Facebook’ta arkadaşınız olmayan kişilerden gelen mesajlar gelen kutunuza düşer. Ancak bu mesajları görebilmek için Mesajlar bölümündeki Mesaj İstekleri kısmından bu mesajları onaylamanız gerekmektedir. Arada sırada bu bölümü kontrol etmekte fayda olabilir.

Facebook için 4 İşe Yarar İpucu yazımız sona erdi.

Diğer facebook ipuçlarımız için verdiğimiz linklere tıklayabilirsiniz;

.:: Facebook Profilini Gizleyerek Görünmez Olma Nasıl Yapılır?

.:: Facebook Grup Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

.:: Facebook Renkli Durum Yazma Kodları

.:: Facebook Fotoğraflarını Toplu Olarak İndirme

.:: Facebook Veri Kullanımı Nasıl Düşürülür ?

.:: Facebook’da Eski Gönderileri Sınırlama

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu