.ifo, .vob, .bup Dosyası Nasıl Açılır ?

.ifo, .vob, .bup dosyası nasıl açılır, .ifo, .vob, .bup dosyasını açan programlar nelerdir?

Bir video dosyasının içeriğine baktığınızda .ifo, .vob, .bup türü dosyalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda .ifo, .vob, .bup dosyası nasıl açılır, .ifo, .vob, .bup dosyasını açan programlar nelerdir anlatacağız.

.BUP Nedir ?

.BUP dosyası, Windows 10, Windows 7, Windows 8/ 8.1, Windows Vista, Windows XP gibi işletim sistemlerinde kullanılan Backup Files kategorisine aittir.

Çeşitli programlar tarafından yedeklemede kullanılan bir dosyadır. Eğer orjinal dosya bozulursa yedek kullanılabilir. örneğin : DVD filmleri ile işlem yaparken kullanılan IFO uzantılı dosya vardır. bu dosya bozulursa BUP dosyası kullanılabilir.

.BUP dosyası, üzerine çift tıklayarak yürütülür. Dosyayı açacağınız yazılımı daha önce kurduysanız ve dosya ilişkilendirmeleri doğru şekilde ayarlandıysa, .BUP dosyası açılabilir. Windows sürekli olarak dosyayı açmak için hangi programın kullanılması gerektiğini soruyorsa, sorun büyük ihtimalle bozuk dosya ilişkilendirmelerinden kaynaklanıyor demektir.

Eğer DVD içinde .VOB veya .VRO gibi video dosyaları varsa DVD oynatıcı bunları çalıştırır. elinizde sadece ifo dosyası varsa tek başına işe yaramaz.

.ifo, .vob, .bup Dosyası Nasıl Açılır ?

BUP Açma Programları: WinDVD, Power DVD, Nero Multimedia Suite 10,  VLC kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu