1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ? 1

Facebook hesabınızda sizin adınıza paylaşımlar yapabilen Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir detaylı olarak anlatacağız.

Popüler sosyal ağ Facebook, hemen hemen herkesin en çok vakit geçirdiği bir sosyal medya aracıdır. Hal böyle olunca kötü yazılımların hedefi haline geliyor. Facebook’da sizin adınıza yapılan paylaşımlar, arkadaşlarınıza giden mesajlar, yapmadığınız halde yapmış göründüğünüz yorumlar gibi pek çok istenmeyen Facebook sorununun arkasında aslında farkında olmadan kabul ettiğiniz ve Facebook virüsü olarak adlandıracağımız parazit uygulamalar yatıyor.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Siz de Facebook hesabınızda bu tür etkinliklerden şüpheleniyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sizin adınıza paylaşımlarda bulunan uygulamaları hesabınızdan kaldırabilirsiniz:

1 Öncelikle Facebook sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan ok tuşuna bastıktan sonra aşağıda kırmızı ile işaretlediğim “Hesap Ayarları” menüsüne girmelisiniz.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

2 Daha sonra karşınıza çıkacak olan “Genel Hesap Ayarları” sayfasının sol kısmında yer alan “Uygulamalar” menüsüne giriş yapmalısınız.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

3 Karşınıza Facebook hesabınıza izin verdiğiniz uygulamalar gelecektir. Çoğunlukla burada yer alan uygulama adıyla sizin yerinize etkinliklerde bulunan uygulama adı aynı olmakta. Bu nedenle öncelikle sizi rahatsız eden uygulamaları buradan bulup kırmızı ile işaretli olan “X” tuşuna basarak o uygulamaları kaldırmalısınız.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Eğer uygulama adından emin değilseniz biraz da içgüdülerinize güvenerek tehlikeli olabilecek veya reklam yayınlayabilecek uygulamaları kaldırmalısınız.

Eğer sizin adınıza paylaşım yapmasından rahatsız olmadığınız ancak herkese görünmesini istemediğiniz uygulamalar varsa onların izinlerini ayarlamak için de aşağıdaki yöntemi kullanmalısınız.

4 Öncelikle bu sefer uygulamanın yanında yer alan “X” butonuna basmak yerine hemen bir solunda yer alan “Düzenle” butonuna tıklamalısınız.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

5 Daha sonra silmek istemediğiniz ancak paylaşımlarını kısıtlamak istediğiniz uygulamada yer alan “Herkes” kısmını “Sadece Ben” haline getirmelisiniz.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Böylece bu uygulamanın hesabınızda gerçekleştirdiği bütün eylemler sadece sizin tarafınızdan görülebilecek ve diğer arkadaşlarınız herhangi bir şekilde bu etkinliklerden haberdar olmayacak.

Tüm uygulamalarınıza doğru ayarları verdikten sonra sizin yerinize işlem yapma yetkisini zorla elde eden sadece web tarayıcı eklentileri kalıyor.

Web tarayıcı eklentilerinizi kullanırken mutlaka güvenilir kaynaklardan alınmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir yazımızda kafanıza takılan bir şeyler varsa yazımızın altına ekleyiniz.


Bilgisayara Virüs Girmemesi için Ne Yapmalıyız ? Virüslerden nasıl korunulur ? Virüslü bilgisayar nasıl temizlenir ?

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap