Facebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook'ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır? 1

Son güncelleme: 10 Şubat 2016

Facebook'ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır

Facebook sayfanızda yapacağınız paylaşımları zaman ayarlı hale getirerek, sayfanızın sürekli aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? diyorsanız, makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Facebook, neredeyse hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi diyebilirim. Her anımızı, düşündüklerimizi ve diğer şeyleri arkadaşlarımızla paylaşmaktan oldukça keyif alıyoruz. Bunun dışında, Facebook’taki sayfalarda da aynı şeylerden hoşlanan diğer kişilere paylaşım yapma imkanı sunuluyor. Büyük veya küçük çapta bir sayfanız varsa ve siz bilgisayar başında değilken bile üyelerinize içerik sunmak istiyorsanız, herhangi bir uygulama ya da eklenti kurmanıza gerek yok. Facebook Sayfaları’nın bir özelliği olan Planlanmış Gönderiler sayesinde, istediğiniz gün ve saatte otomatik olarak içerik paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Planlanmış gönderileri nasıl oluşturacağımızı adım adım inceleyelim.

yayinlama-araclari

Facebook sayfamıza giriş yaptıktan sonra, yukarıdaki menüden Yayınlama Araçları butonuna tıklıyoruz.

planlanmis-gonderiler

Açılan sayfanın solunda yer alan menüden Planlanmış Gönderiler’i seçiyoruz.

planlanmis-gonderi-olustur

Gördüğünüz gibi henüz planlanmış bir gönderimiz yok. Yukarıdaki Oluştur butonuna tıklıyoruz.

icerik-hazirlama

Paylaşacağımız içeriği bu ekrandan hazırlayabilirsiniz. Fotoğraf, video, bağlantı vb. içerikleri ekledikten sonra Planla butonuna tıklıyoruz.

icerik-hazirlama

Bu ekrandan gönderinin yayınlanacağı tarihi ve saati seçmeniz gerekiyor. Zaman ayarını tamamladıktan sonra Planla butonuna tıklayabilirsiniz.

gonderi-planlandi

Tüm işlemler bu kadar. Gördüğünüz gibi az önce boş olan sayfada şu an planlanmış gönderimiz bulunuyor. Aynı ekrandan hangi tarihte yayınlanacağını da görebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol