Mobil

Galaxy J7 Prime Format Atma

Galaxy J7 Prime Format Atma ve Galaxy J7 Prime fabrika ayarlarına döndürme işlemlerini yazımızda anlattığımız gibi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Galaxy J7 Prime Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatını buradaki yazımızda daha önce ele almış ve buradaki yazımızda da Samsung J7 Prime Ekran Görüntüsü Alma işlemini detaylı olarak anlatmıştık.

Bu yazımızda Galaxy J7 Prime Format Atma işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

Galaxy J7 Prime Format Atma

Samsung J7 Prime cihazınızda olan ya da olabilecek (telefona virüs buılaşması, telefonda donma sorunu, telefonda yavaşlama sorunu yada telefonun kilitlenmesi gibi) sorunlarla karşılaşmanız halinde en ideal seçenek telefona format atma olacaktır.

Galaxy J7 Prime Format Atma işleminden hemen önce dosyalarınızın işlem esnasında silinmemesi için yedekleme yapmanız gerekiyor. Bu işlemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirdikten hemen sonra format atma işlemine geçebilirsiniz.

Google Drive ile Telefonu Yedekleme

Dosyalarınızı yedeklemek için:

  • İlk olarak Google Drive uygulamasını açın.
  • Telefon ekranınızın sol üstünde yer alan menü kısmından ayarlar bölümüne dokunun.
  • Dosyalarınızı ”otomatik ekle” seçeneğine dokunarak yedekleyebilir ve cihazınıza format attıktan sonra Google Drive hesabınıza giriş yaparak yeniden telefonunuza aktarabilirsiniz.

Flash Bellek Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu yöntem ile Android telefonunuzu yedekleyebilir ve daha sonra yedeklediğiniz cihaz üzerinden yeniden telefonunuza aktarabilirsiniz. Sırasıyla;

  • Cihazınızı USB kablo ile bilgisayarınıza takın.
  • Taktığınız andan itibaren gelen bildirim sesi ile birlikte ”Bu cihaza ne olacağını seçin” bölümüne tıklayın.
  • Eğer sadece fotoğraf ve videolarınızı yedeklemek istiyorsanız sağ üstte beliren ekran üzerinden ”fotoğraf ve videoları içe aktar” kısmına tıklayabilirsiniz. Daha farklı dosyaları da yedeklemek istediğiniz takdirde ”dosyaları görüntülemek için aygıtı aç” kısmına tıklayın.
  • Bilgisayarınızın masaüstü kısmında bir klasör oluşturun ve telefonunuzda yer alan dosyaları gösteren klasörlerden yedeklemek istediğiniz dosyaları kopyalayıp masaüstünde yer alan klasöre yapıştırın. İşlemin yüklenme durumunu gösteren Windows penceresinin kapanmasından itibaren telefonunuzu güvenli bir şekilde kaldırabilir ve format işlemine geçebilirsiniz.

Galaxy J7 Prime Format Atma Nasıl Yapılır ?

Galaxy J7 Prime Format Atma

  •  Cihazınız üzerinden sırasıyla menü >ayarlar >yedekle ve sıfırla >fabrika ayarlarına sıfırla >telefonu sıfırla >her şeyi sil yönergelerini izleyerek cihazınıza format atabilirsiniz.

Bu işleme ek olarak gerçekleştirebileceğiniz diğer bir yöntem:

  • Telefonunuz açık moddayken *2767*3855# kodlarını tuşlayın ve onaylayın. Böylece format işlemi başlıyor. Cihazınızın şarjının bu esnada %50 ve üzerinde olmasına dikkat edin.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu