GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

Google’ın ücretsiz e-posta servisi GMail’de e-posta ekleri için 25 MB sınırı vardır. Yani 25MB büyük dosya gonderemezsiniz. Bu sizin için sorun olyorsa GMail ile 25 MB’dan büyük dosya nasıl gönderilir yazımızda anlatacağız.

Gmail dosya gönderme boyutu 25 MB olarak belirlenmiştir. Bu sınırı kolaylıkla aşabilmeniz mümkün. Gmail 25 MB üstü dosya göndermek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

Adım 1- Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yapın.

Adım 2- Daha sonra açılan sayfanın sol üst kısmında yer alan “Oluştur” butonuna tıklayın.

Adım 3- Alıcının e-posta adresi, konu başlığı ve mesaj gibi ayrıntıları yazın. Ardından büyük boyutlu dosyayı eklemek için alt kısımda yer alan Google Drive simgesine tıklayın.

GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

Adım 4- Google Drive simgesine tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Açılan yeni pencerede Google Drive’da depoladığınız bütün dosyalar görüntülenecektir. Google Drive’daki mevcut dosyalardan hangisini göndermek istiyorsanız o dosyayı seçin. Ek olarak, yeni dosya yüklemeyi de seçebilirsiniz.

Adım 5- Google Drive’a yeni dosyalar yüklemek için üst kısımda yer alan “Yükle” butonuna tıklayın. Ardından bilgisayarınızda yer alan dosyayı seçin. Göndermek istediğiniz dosyayı bilgisayarınızdan seçtikten sonra alt kısımda bulunan “Yükle” butonuna tıklayın.

Adım 6- Yüklediğiniz dosyalar göndereceğiniz e-postaya eklenecektir. Son olarak “Gönder” butonuna tıklayarak yüksek boyuta sahip dosyayı istediğiniz e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Eğer Gmail adresiniz yoksa 25MB dan büyük dosyaları email ile gönderebilmek için büyük boyutlu dosyalar maille nasıl gönderilir yazımıza bakabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol