Google Assistant Yükleme

Google Assistant Yükleme

Google’ın yeni yapay zekalı asistanı Google Assistant Yükleme nasıl yapılır ? Google Assistant apk nasıl yüklenir?

Google tarafından geliştirilen ve ilk olarak Android 7.1.1 Nougat sürümünün yüklü olduğu cihazlarda kullanıma sunduğu Google Sanal Asistan uygulaması iki farklı şekilde artık Marshmallow yüklü cihazlarda da kullanılabiliyor.

Google’ın yakında herkesin kullanımına açmayı planladığı kişisel asistanı Google Assistant’ı beklemek istemeyenler için Google Assistant apk dosyası ve nasıl yükleneceğini yazımızda bulabilirsiniz.

Google Asistan Ne İşe Yarar?

Google Asistan, ellerinizi kullanmanıza gerek kalmadan yalnızca sesiniz yardımıyla telefonunuza bakmanıza bile gerek kalmadan cihazınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Bu sanal asistan sayesinde cihazınıza yalnıza “Okey Google” dedikten sonra ondan sizin için herhangi bir şey yapmasını isteyebilirsiniz.

Google Asistan’ı daha önceden Android cihazların içerisinde kullanılan Google Now özelliğine benzetebilirsiniz. Google Asistanı, sizin nerede çalıştığınızı, buluşma mekanlarınızı, seyahat planlarınızı ve ilgilendiğiniz spor takamınızı tümüyle aklında tutabilir ve bunlarla ilgili olarak size ilgilendiğiniz içerikleri sunabilir.

Google Assistant Yükleme nasıl yapılır ?

720×1280 veya daha büyük bir ekran ile 1.5 GB’lık belleğe sahip bir akıllı telefonunuz varsa, Google Assistant’ı şu anda indirmeniz mümkün.

Bunun için yapmanız gerekenler de çok basit. Öncelikle Google Assistant’ın bir Google Play Services içeriği olduğunu belirtelim. Bu yüzden şu anda son sürüm Google Play Services uygulamasını akıllı telefonunuza kurduğunuz anda, Google Assistant da kullanılabilir hale gelecek.

Fakat bir uyarımız da var. Eğer daha önce akıllı telefonunuza hiçbir APK kurmadıysanız ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, yaşanabilecek problemlerden kaçınmak için Google’ın bu güncellemeyi yayımlamasını beklemenizi tavsiye ediyoruz. (Android APK Yükleme Nasıl Yapılır? )

Google Play Services güncellemesini yapmak istiyorsanız, sizi buradaki adresten Google Play Services’ın son sürümünü indirmeye gönderelim, ardından da devam edelim.

Uygulamayı indirdikten sonra tek yapmanız gereken şey, akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak uygulamayı akıllı telefondaki herhangi bir yere kopyalamak. Ardından da herhangi bir dosya yöneticisi uygulaması yardımıyla bu APK’yı çalıştırmak.

Klasikleşen yükleme ekranı ve izinlerin ardından uygulama güncellenecek ve siz de artık Google Assistant kullanabileceksiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol