Android APK Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Android APK yükleme nasıl yapılır, APK nasıl indirilir ve nasıl kurulur, bilinmeyen uygulamaları yükle ne demektir anlatacağız.

APK, Android Package Kit kelimelerinin kısaltılmış hali olup, Android işletim sistemi için hazırlanmış uygulama ya da oyun dosyalarının dağıtılmasında ve yüklenmesinde kullanılan bir tür dosya formatıdır.

Ülkemizde indirilmesine izin verilmeyen yada Android cihazınızla uyumlu değil diyerek yükleme engeli bulunan uygulama ve oyunları APK dosyasını yükleyerek kolaylıkla cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Bir android cihaza apk kurulumu yapabilmek için indirdiğiniz apk dosyasını açmanız yeterli olacaktır. Fakat eğer ” Bilinmeyen Kaynakları ” ayarı aktif değilse apk dosyalarını açamazsınız.

Android APK Yükleme

  • İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Ayarlar” menüsü açıldıktan sonra, açılan menü içeriğinden “Güvenlik” kısmına dokunun

 

APK Yükleme.Apk nasıl kurulur,Apk yükleme izni,Bilinmeyen uygulamaları yükle

  • Güvenlik seçenekleri açıldıktan sonra listeyi biraz aşağıya doğru kaydırın ve “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını bulun.
  • Buradaki “Kapalı” yazan tuşu sağa doğru kaydırarak bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin.

APK Yükleme.Apk nasıl kurulur,Apk yükleme izni,Bilinmeyen uygulamaları yükle

Artık Android cihazlarınıza indirdiğiniz APK kurulum dosyalarını yükleyebilirsiniz.

Android’de ilk ayarın bilinmeyen kaynaklara izin verilmemiş şekilde yapılandırılmış olmasının bir sebebi var. Bu internetten rastgele indirilen APK dosyalarının cihazınıza yüklenmesinin önüne geçiyor. Yani eğer cihazınıza yükleyeceğiniz APK dosyasının güvenliğinden emin değilseniz kesinlikle telefonunuza ya da tabletinize harici bir kaynaktan APK dosyası yüklemeyin.

APK dosyalarını çeşitli APK sitelerinden indirebilmeniz mümkün. Ancak burada önemli olan güvenilir APK indirme sitesi bulmak. Buradaki yazımızda en iyi APK indirme sitelerini bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu