Google Fotoğraflar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Asistan

Google Fotoğraflar içerisinde yer alan Asistan, kullanıcılara yardımcı olmaya çalışarak fotoğraflarınızı kullanıp size yeni ürünler sunabiliyor. Hem eğlenceli hem de oldukça yararlı olan Asistan sayesinde fotoğraflarınızdan oluşan film, kolaj ve daha fazlasının sahibi olabiliyorsunuz.

Asistan’ın bir diğer güzel yanı ise depolama alanınızda yer açabilmek için çalışmalar yaparak size haber verir. Silinebilecek fotoğraf ve videolar önererek yer sıkıntısı yaşıyorsanız hem gereksiz dosyaları silmenize hem de depolama alanınızı büyütmenize yardımcı olur.

Resim Düzenleme

google-fotograflariniz-bilmeniz-gereken-9-ozelligi-7

Google Fotoğraflar içerisinde çok gelişmiş olmamasına rağmen standart düzenleme seçeneklerini bulabileceğiniz bir düzenleyici bulunuyor. Eğer bir fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak istiyorsanız öncelikle fotoğrafı seçmeli ve sonra kalem ikonuna tıklayarka düzenleme işlemine başlayabiliyorsunuz.

Düzenleme moduna geçtiğinizde fotoğrafı kesme, ışıklandırma, parlatma ve renklendirme gibi araçların olduğu bir çubuk karşınıza geliyor. Bu çubuk üzerinde diğer sekmeye geçtiğiniz iste bir çok fotoğraf düzenleme uygulamasında olduğu gibi önceden hazırlanmış efektler sizleri bekliyor. Bu efektlerden herhangi bir tanesini seçerek fotoğrafınızın nasıl olacağını anında görüntüleyebilir ve beğenirseniz kaydederek fotoğafı bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Uygulama hem mobil hem de web versiyonu üzerinde fotoğraf düzenleme araçlarını sunuyor.

Resim Sıkıştırma

Kullanmaya başladıktan sonra hemen farketmemiş olsanız bile Google Fotoğraflar, yüklediğiniz fotoğrafları sıkıştırarak boyutlarını yaklaşık olarak yüzde 80 oranında düşürüyor. Bunu görebilmek için bir fotoğraf yüklemeniz ve sonrasında indirerek kontrol etmeniz yeterli. Bu nedenle sadece fotoğraf ve video depolama dışında web geliştiricileri tarafından sitelerini hızlandırmak resim dosyalarını optimize etmek için de kullanılabilecek bir uygulama odluğunu söyleyebilirim.

 

Önceki sayfa 1 2 3

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu