Mobil

Google Fotoğraflar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Fotoğraf Arama

google-fotograflariniz-bilmeniz-gereken-9-ozelligi-5

Google Fotoğraflar’ın en güzel özelliklerinden bir tanesi de istediğimiz fotoğrafları anahtar kelime ile arayabiliyor olmak. Tıpkı Google üzerinde arama yapar gibi istediğimiz kelimeyi yazarak arama yapmamıza olanak sunan uygulama, böylelikle istediğimiz fotoğrafları çok daha kolay bulabilmemizi sağlıyor.

Her ne kadar farklı dosya ve klasörler ile fotoğraflarımızı kategorilendirebiliyor olsak bile zaman zaman bulmakta zorluk yaşadığımız fotoğraflar için bu arama yöntemini kullanmanın gayet hoş ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu özelliği daha da cezbedici kılan ise renklere göre de arama yapabiliyor olmamız. Kişisel veya kurumsal amaçlı olarak depoladığınız fotoğraflarınızı renklere göre de arayarak filtreleyebilirsiniz.

Fotoğraf Seçimlerini Kolayca Yapabilme

google-fotograflariniz-bilmeniz-gereken-9-ozelligi-6

Google fotoğraflar içerisinde yer alan ve görüntülenen fotoğraflarınızı teker teker seçerek toplu işlemler yapabilmek de çocuk oyuncağı. Mobil üzerinde bu işlem için seçmek istediğiniz fotoğrafların ilkinin üzerine parmağınızı getirip basılı tutmanız ve sonrasında son fotoğrafa kadar parmağınızı sürüklemeniz yeterli.

Aynı işlemi web üzerinde yapabilmek için Windows’un çoklu seçme kısa yolunda olduğu gibi ilk fotoğrafa tıkladıktan sonra “Shift” tuşuna basılı tutup son fotoğrafı seçmek ya da ayrı ayrı fotoğrafları seçebilmek için “Ctrl” tuşuna basılı tutabiliyorsunuz.

Son derece basit şekilde fotoğraf seçimine sahip olan Google Fotoğraflar, bu özelliği ile de kullanıcılarına kolaylıklar sunuyor diyebilirim.

Görüntüleme Rahatlığı

Google Fotoğraflar içerisinde yer alan fotoğrafları görüntüleme konusunda da oldukça profesyonel. Eğer mobil cihazlarınız üzerinde kullanıyorsanı standar olarak tüm fotoğraflarınızı orta boyutlu thumbnail’ler olarak görüyorsunuz demektir. Parmaklarınızı kullanarak bir fotoğrafı büyütür gibi dışadoğru sürüklerseniz görüntü raha moda geçiyor ve böylelikle fotoğrafların görüntülenme boyutu büyüyor. İşlemi tam tersine yaptığınızda ise thumbnail’ler küçülüyor ve böylece çok daha fazla fotoğrafı aynı sayfa üzerinde görebiliyorsunuz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Önceki sayfa 1 2 3Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu