Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google Hesabı Nasıl Silinir? 2

Google’daki hesabınızı artık kullanmıyorsanız ve kapatmak istiyorsanız bu yazımızda anlaşılır bir şekilde Google Hesabı Nasıl Silinir adım adım anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, 04.09.1998 tarihinde Sergey Brin ve Larry Page tarafından özel bir şirket olarak kuruldu. Çoğu İnternet kullanıcısı Google’yi bir arama motoru olarak bilir. Arama motoru olarak bilinmesine rağmen Google çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmetler üreten, geliştiren şirket aynı zamanda bu hizmetlere ev sahipliği yapar.

Haritalar, Play Store, Gmail, Drive, Google+, YouTube, Çeviri, Takvim, Fotoğraflar, Dokümanlar, Hangouts, Keep, Blogger, Adsense ve Adwords gibi birçok alanda hizmet veren Google’da tek bir hesapla tüm hizmetlerden faydalanabilmeniz mümkün.

Google Hesabı Nasıl Silinir?

Artık kullanmadığınız bir hesap varsa ve bu hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

Google hesabımızı silmek için öncelikle giriş yaptığımızdan emin olmamız gerekiyor. Sonrasında burada yer alan Google hesap silme bağlantısına tıklıyoruz.

Google Hesabı Nasıl Silinir

Açılan sayfada Google bizden şifrenizi tekrar girmeniz isteyebilir. Şifremizi girdikten sonra ilgili hesabınızla kullandığınız hizmetlerin yer aldığı bir bölüme yönlendirileceksiniz. Burada yer alan uyarıları ve önerileri okumanızda fayda var. Gerekli bilgileri ve yedeklemeleri yaptığınızdan emin olduktan sonra sayfanın en altına iniyoruz.

Google Hesabı Nasıl Silinir

Beklemede olan finansal işlemleriniz varsa, bu ödemelerden sorumlu olmaya devam edersiniz.” Başlığı altında yer alan iki kutucuğu da işaretledikten sonra Hesabı Sil butonuna tıkladığınızda Google hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu işlemin geri döndürülemeyeceğini ve tüm verilerinizin silineceğini bilmenizde fayda var.

Google hesabınızda yer alan verilerinizi yedeklemek istiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#Google+ Hesabı Nasıl Silinir?

#Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol