• DOLAR
  3,5235
  % 0,13
 • EURO
  4,1373
  % -0,01
 • ALTIN
  145,9427
  % 0,33
 • BIST
  107.425
  % 0,21

Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir?

Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir?

İşletim sistemlerini çevrimiçi bir hesap ile kullanma çağını Android başlattı ve görünüşe göre Microsoft devam ettirmekte kararlı. Windows 8 ile başlayan Windows-Microsoft hesabı ilişkisi, Windows 10 ile birlikte ayrı bir boyuta taşındı. Windows 10’un sunduğu modern uygulamaların çoğunu kullanabilmek için geçerli bir Microsoft hesabı gerekiyor. Zaten hali hazırda çoğu kullanıcı Microsoft hesabını Windows ile eşleştirmiş durumda. (Bakınız: Windows 10’da Yeni Kullanıcı Hesabı Nasıl Eklenir?)

Microsoft hesabının Windows için çeşitli avantajları bulunsa da, bazı kullanıcılar bu ilişkiyi kesmek isteyebilir. Eğer siz de ilk etapta Microsoft hesabıyla Windows oturumu kuran kullanıcılardan biriyseniz, bu rehberimiz ile verilerinizi kaybetmeden Microsoft bağlantısını kesebilir ve yerel bir hesap oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Başlat menüsünü açın ve sol üstte bulunan hesap isminize tıklayıp Hesap ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir-1

Karşınıza hesap ayarları penceresi gelecektir. Bu pencerede bulunan Bunun yerine bir yerel hesap ile oturum açın seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir-2

Windows sizden güvenlik amacıyla Microsoft hesabınıza ait şifrenizi isteyecektir. Şifreyi girin ve onaylayın.

Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir-3

Açılan yeni pencerede, oluşturmak istediğiniz yeni hesabın ismini ve şifresini belirleyin ve onaylayın.

Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir-4

Bu işlemden sonra dönüşümü tamamlamak için oturumdan çıkış yapın ve yeni oluşturulan yerel hesaba, önceki adımda belirlediğiniz şifre ile giriş yapın. Hesabınızın Microsoft ile ilişiği kesilecektir.

Yerel hesaplarda Windows mağazası, Xbox gibi Microsoft hesabının gerekli olduğu modern uygulamaları kullanamayacağınızı belirtelim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

 • ÇOK OKUNAN


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.