Google Maps’e Hız Göstergesi Ekleyin

Google’ın navigasyon uygulaması Google Maps’e Hız Göstergesi ekleyebilir, yollardaki hız limitleri ile ilgili uyarılar vermesini sağlayabilirsiniz.

Google’ın en popüler servislerinden Google Haritalar, oldukça gelişmiş bir haritalama sistemine sahip. Uygulama aracılığıyla dünyanın her yerinde, ülke, şehir mahalle ve hatta sokak detaylarına kadar rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Google Harita uygulamasında navigasyon hizmetinden yararlanırken, kullandığınız aracın hızını belirleyen ya da geçtiğiniz yollarda mevcut hız sınırları noktasında sizi uyaracak bir hız limiti eklentisi yer almıyor. Sizde Google Navigasyona hız göstergesi ekleyebilirsiniz.

Peki Google Haritalara hız göstergesi nasıl eklenir?

Google Maps’e Hız Göstergesi Ekleyin

Google, bir rotanın hız limitini kontrol etme ve mevcut hızınızla karşılaştırma özelliğine sahip değil. Ancak bunu, üçüncü parti bir uygulamanın yardımıyla elde edebilirsiniz.

“Velociraptor Map Speed Limit” isimli uygulamayı Android cihazına indirerek Google Maps harita servisinden yararlanırken hız limiti uyarıları almayı sağlayabilirsiniz.

Velociraptor Map Speed Limit uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz.

Velociraptor Map Speed Limit (Android) İndir

Velociraptor, Google Haritalar’da hız limiti widget’ı eklemenizi sağlayan bir Android uygulamasıdır. Bu hizmeti sunmak için OpenStreetMap ve HERE Maps’ten gelen verileri kullanan uygulama, rotanızdaki mevcut hızınızı ve maksimum hız limitini gösteren bir widget gösteriyor. Hız sınırını aştığınızda ise size uyarı gönderiliyor.

Velociraptor nasıl kullanılır?
  • Konum servisiniz açıkken Velociraptor uygulamasını başlatın.
  • GRANT PERMISSION’a dokunarak uygulamaya gereken izinleri verin.
  • ENABLE ACCESIBILITY SERVICE butonuna dokunrak gereken kullanım izinlerini verin.
  • Alt kısımdan ölçü birimini km, ve style’İ international olarak belirleyin.

Uygulama aktif hale geldikten sonra Google Maps uygulamasını başlatın. Ekranda iki adet baloncuk belirecek ve bundan sonraki süreçte Google Maps navigasyon hizmetini kullanırken, yollardaki hız limitlerini görebilecek ve hız limitini aştığınız takdirde uyarılar alacaksınız.

Google Maps'e Hız Göstergesi Ekleyin

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu