iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sıkça karşılaşılan Bilgisayarım iphone’u görmüyor yada  iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunu  Çözümü ‘nü yazacağız.

Öncelikle;

Sertifikalı Lightning Kablosu Kullanın : iPhone’la birlikte verilen lightning kablosunu veya sertifikalı lightning kablosun kullanmanız gerekir. İnternette bulunan ucuz lightning kabloları sadece veri aktarımı yapan kablolar olabiliyor.

iPhone’u Bilgisayara Taktığınızda ‘Güven’ yarısını onayladığınızdan emin olun : iPhone‘u bilgisayara taktığınızda “güven” ve “güvenme” seçenekleri çıkar. Bir bilgisayara güvenmek, iPhone’unuza ve istediğiniz tüm verilere tam erişime sahip olmasını sağlar.

Tüm bunlar sorunsuz ise aşağıdaki çözüm yöntemlerine geçebiliriz.

iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunu Çözümü

– Cihazda son güncellemeler yüklü mü? : iPhone yada iPad’de Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye girerek yeni bir güncelleme var ise yükleyin.

iTunes güncel mi ? : Varsa iTunes güncellemsini yükleyin. Bunun için iTunes’u açın, Yardım > Güncellemeleri Kontrol Et ‘i tıklayın ve ekrandaki istemleri izleyin.

Bilgisayarın güncellemeleri tam mı? : Windows 10 güncellemeleri için Başlat > Ayarlar > Güncellemeler ve Güvenlik > Windows Update bölümüne gidin ve “Güncellemeleri Kontrol Et” i seçin.

iTunes, Windows 10 ve iPhone‘unuzu güncelledikten sonra bilgisayarınızı da yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlatıldıktan sonra, iPhone’unuz umarım Bilgisayarım‘da görünmelidir. Değilse, iPhone sürücülerini güncelleme seçeneğine bakalım.

iPhone Sürücülerini Güncelleme

iPhone sürücülerinizi güncellemek için, ilk adım iPhone’unuzu bilgisayarınıza takıp Denetim Masası > Donanım ve Ses‘e gidin. Açıldıktan sonra, Belirtilmemiş bölümün altında “Apple iPhone” u bulun ve sağ tıklayın ve Özellikler‘i seçin. Yeni bir pencere görünmelidir – Donanım sekmesini tıklatın, Özellikler‘i ve ardından Ayarları Değiştir‘i tıklatın.

Sürücü sekmesini seçin ve ardından “Sürücüyü Güncelle” yi tıklayın.

iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunu Çözümü

Buradan, web’de en yeni iPhone sürücülerini arayın ya da iPhone sürücülerinin iTunes’da depolandığı klasöre yönlendirin. Çoğu kullanıcı için, bu C: \ Program Files \ Ortak Dosyalar \ Apple \ Mobil Cihaz Desteği \ Sürücüler olacaktır, ancak varsayılan yükleme konumuna bağlı olacaktır.

Bulunduktan sonra Tamam‘ı ve ardından İleri‘yi tıklayın. Sonra iki mesajdan birini göreceksiniz: ya iPhone sürücüleriniz zaten güncel veya yeni bir sürücü yüklenecek. Bu ikinci ise, iPhone’unuz sürücünüz kurulduktan kısa bir süre sonra Bilgisayarım‘da görünmelidir. Tüm seçeneklere rağmen yinede görünmez ise yorum alanını kullanarak bizlere iletin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.