iPhone’da Siri ile mesaj yazma

Siri ile mesaj yazma, iphone konuşarak mesaj yazma,iPhone sesle yazma

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Siri sizin için aramalar yapabilir, kısa mesaj yollayabilir. Parmaklarınızı kullanmadan iPhone’da Siri ile mesaj yazma nasıl yapılır yazımızda ele alıyoruz.

Apple tarafından geliştirilen ses asistanı Siri, kullanıcıların temel düzeyde eylemleri gerçekleştirmelerini sağlıyor. Eller serbest modunda arama, randevu alma, webde arama yapma ve çok daha fazlası Siri ile mümkün.

iPhone cihazınızdaki asistanınız Siri ile bir metin yazabilir ve siz plaj boyunca koşmaya devam ederken veya araba kullanmaya odaklanmışken arkadaşlarınız ile bu mesajı paylaşabilirsiniz.

iPhone’da Siri ile mesaj yazma

  • Ana tuşa basıp Siri’yi çağırın veya basitçe “Merhaba Siri” deyin.
  • Rehberinizdeki kişinin tam adını söyleyin. Ardından “mesaj gönder” diyin.
  • Sonrasında da göndermek istediğiniz kısa mesajın içeriğini söyleyin.
  • Siriistediğiniz içerikli kısa mesajı belirttiğiniz kişiye gönderecektir.
  • Siri mesajı göndermeden önce size göndermeye hazır mısın? Diye bir soru soracaktır. Evet veya Gönder diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Eğer kısa mesaj içerisinde noktalama işaretleri kullanmanız gerekliyse Siri’ye sesli olarak bu komutları vermeniz gereklidir. “Nokta”, “Soru İşareti” gibi.

Kişileriniz arasında Siri’nin kısa mesaj yollamasını istediğiniz kişiden birden fazla varsa Siri size hangisine yollamak istediğinizi soracaktır.

Siri’yi kullanmıyorsanız ve sık sık önünüze çıkan Siri önerilerinden kurtulmak isterseniz Siri’yi tamamen kapatabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol