Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 5 ekran kilidi alternatifi

Android telefonlar neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı sistem üzerinde kişiselleştirip, özelleştirmenize imkan tanıyor. Buna ekran kilitleri de dahil. İşte etkileyici tasarımlar ve birbirinden faydalı özellikleri ile işinize fazlasıyla yarayabilecek ve bir ekran kilidinden çok daha fazlası olan 5 uygulama.

Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 5 ekran kilidi alternatifi

Cover

Cover, size daha çok içerik odaklı bir tasarım sunuyor. Aslında uygulamanın temelinde yatan düşünce sizin doğru yerde doğru zamanda doğru uygulamaya en hızlı şekilde ulaşabilmenizi sağlamak. Uygulamanın birçok bölümü Google Now ile benzer özellikler sergiliyor. Örneğin iş adreslerinizi girdiğiniz zaman uygulama buna göre siz iş yerinizdeyken orada daha çok kullandığınız uygulamaları öne alacak. Ekranı yukarı ve aşağı kaydırarak da gayet kolay bir kullanım imkanı sağlayan Cover’ın beta versiyonu Google Play Store üzerinden indirilebilir.

cover-menu-apps-scrollen-w628

Start

Start, Play Store üzerindeki dikkat çeken ekran kilitleri arasında. Halka şeklindeki menüsü ile ekran kilidi, tüm uygulamalara çok hızlı erişim imkanı sağlıyor. Ekran kilidi aynı zamanda tarih, saat ve pil durumunu da gösteriyor. Ekranın üst sağ kısmında yer alan ayarlar ile görünümünü ve çalışma şeklini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Start’ı ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

start-lockscreen-w628

Ubuntu Lockscreen

Ubuntu işletim sistemi gerçekten farklı. İyi ya da kötü demiyorum ama farklı. Eğer Ubuntu’dan ufakta olsa bir parçayı denemek isterseniz işte size fırsat. Ubuntu Lockscreen halka şeklindeki menüsü ile kolaylık sağlarken, ekranda yine bildirimleri, tarih, saat bilgilerini görebilirsiniz. Ekranı sağdan sola kaydırarak da uygulamaların kısa yollarına ulaşabilirsiniz. İsterseniz müzik çalarınızı kilit ekranına koyabilirsiniz. Güvenlik olarak parola ya da PIN seçenekleri sunan ekran kilidi soldan sağ tek kaydırmanız ile de ekranı açıyor.

Ubuntu Lockscreen


UnlockYourBrain

Günde ortalama 80 defa telefonumuza bakıyoruz. Her seferinde yeni bir şey öğrensek ya da en azından bilinçaltımıza kaydetsek nasıl olurdu? İşte UnlockYourBrain her seferinde sorduğu matematik soruları ya da yabancı dilde kelimeler ile zihninizi zinde tutmayı amaçlıyor.

UnlockYourBrain

DashClock widget

Ekran kilidi kurmanın en popüler ve kolay yolu widget kullanımı. Bu kategoride ise en popüler widgetlardan biri DashClock Widget çünkü gerçekten kendinize göre şekillendirmek için çok esnek. Mesela saatin yanına alacağınız widget, hava durumunu ya da okunmamış mesajlarınızı gösterebilir, tamamen size kalmış.

DashClock widget

DashClock Widget, Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Eğer eklentilerini de indirmek isterseniz bu biraz vaktinizi alabilir çünkü gerçekten çok geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Eğer hepsini görmek istiyorsanız sadece “DashClock” olarak aratmanızda fayda var.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu