Nedir, Nasıl Yapılır

İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

Yeni Adil Kullanım Kotası düzenlemesi ile gece 02:00 sabah 08:00 arasında indirilen veriler kullanıcıların kotasından sayılmayacak. Peki, indirmeleri gece yapabilmek için, AKK’ya takılmadan ve gecede uykusuz kalmadan İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

Yeni düzenleme ile gece 02:00 sabah 08:00 arasında AKK geçerli olmayacak. BTK’nın yeni düzenlemelerinin ilk bölümü 1 Mayıs itibarıyla yürürlüğe girdi. AKK tamamen kalkana dek, indirmelerimizi gece yapmak oldukça mantıklı.

Ayrıca kota aşımından sonra yeni hız limitleride tekrar düzenlendi. Bu konuda Kota Aşımı Sonrası Yeni Hız Limitleri  yazımıza bakabilirsiniz.

İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

Peki gece Download yapabilmek için uykusuzmu kalacağız? Yokmu bunun bir yolu? Tabiiki var. en popüler indirme platformları uTorrent, Steam ve Internet Dowload Manager’da indirme zamanlama nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

uTorrent’de indirme zamanlamayı ayarlama

uTorrent programında zamanlama yapabilmek için Seçenekler > Tercihler > Zaman Çizelgesi bölümüne girmemiz gerekiyor. Bu bölüme girdikten sonra istediğimiz günü ve 02 – 08 saatleri arasını seçerek indirme zamanlama işlemini tamamlayabiliriz.

Steam’de indirme zamanlamayı ayarlama

Oyunseverlerin popüler mekanı Steam’de indirme zamanlama için Ayarlar bölümünden İndirmeler sekmesine girin, sonrasında burada yer alan Otomatik İndirme Güncellemelerini Sınırla bölümünden gece 02 – sabah 08 olarak ayar yaptığımızda, istediğiniz oyunlar bu saatler arasında indirilecektir.

IDM (Internet Download Manager)’da indirme zamanlamayı ayarlama

Dosya indirme programı olan Internet Download Manager da indirme zamanlaması yapabilemek için sırasıyla;  İndirmeler sekmesi altında yer alan “Programlayıcı” bölümüne girmeniz gerekli. Burada aynı uTorrent’te olduğu gibi hem gün hem de saat seçebilmek mümkün. Ayrıca dilersek “indirme bittiğindede modemi kapat” ya da “indirme bittiğinde bilgisayarı kapat” seçeneklerinden de faydalanabiliyoruz.

Sizinde indirme zamanlama yapılabilecek program önerileriniz varsa yorum kısamına yazın hemen yazımıza ekleyelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu