Android: Dosya Araması Yapmak

Android Dosya Araması Yapmak

Windows işletim sistemli bilgisayarlarımızda Everything Search adlı yazılım ile diskte kayıtlı dosyalar arasında hızlı ve kolay şekilde arama yapabiliyoruz. Benzer bir çözüm olan Search Everything ile Android’li akıllı telefonlarda dosya araması yapmak mümkün. Temelde Android için geliştirilen bir dosya yöneticisi olan araç bazı ilginç özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Ücretsiz bir çözüm ve akıllı telefonunuzdaki dosyalara hızlı şekilde ulaşabilmenize olanak tanıyor. Sade bir arayüzle gelen uygulamayı cihazınıza yükleyip çalıştırdığınızda depolama birimini tarama süreci başlıyor. Video, müzik, dökümanlar, fotoğrafların yanı sıra işletim sisteminin kendi parçası olan dosyalar da taranabiliyor. Arama yapıldığında üst kısımda kaç adet sonuç belirdiği gösteriliyor.

Android: Dosya Araması Yapmak

Search Everything basit bir dosya arama uygulaması olduğu için arama kutucuğuna bir şey yazdığınızda ilgili sonuçlar alt kısımda anında görüntüleniyor. Dosya adının alt kısmında dosyanın bulunduğu dizinin belirtilmesi beğenimizi kazandı. Uygulamanın yalnızca dahili depolama biriminde tarama yapabilmesi ve SD kartı pas geçmesi üzücü.

Android-Dosya-Araması-Yapmak-1

Arama sonuçlarından birisine uzun süreli dokunduğunuzda dosya tipi, dizini, boyutu ve son düzenlenme tarihi gibi bilgileri içeren bir açılır pencere ortaya çıkıyor. Sonuca dokunulduğunda ise dosyayı açmak, silmek, paylaşmak ya da mevcut dizine erişmek mümkün. Search Everything’i Google Play’de aratarak ya da buraya dokunarak yükleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu