Instagram Kayıtlı Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir ?

Instagram Telefon Numarası Değiştirme

Son güncelleme: 13 Aralık 2018

Instagram kayıtlı telefon numarası değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

Instagram’da kayıtlı telefon numaranız Instagram’a giriş yaparken kullanıcı adı ya da e-posta yerine geçen kimlik doğrulama için kullanılan kullanıcı telefon numarasıdır. Bu numara ile Instagram’a giriş yapıyorsanız numaranızı değiştirmeden önce çift faktörlü korumu sistemini kapatmayı unutmayın.

Çift faktörlü koruma, Instagram hesabınızı şifrenizin dışında bir de telefonunuza Instagram tarafından SMS yoluyla gönderilen bir kod ile korumaya deniliyor. Bu SMS ile gelen kod yalnızca sizin Instagram’a tanımladığınız cep telefonunuza gelebilir. Bu nedenle SMS ile doğrulama şu an için en güvenilir Instagram’a giriş yapma yöntemidir.

Instagram’ da hesabınıza telefon numarası ekleme veya ekli numarayı değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.
  1. Instagram hesabımızı açarak, Profil ekranında “Profili Düzenle” seçeneğine dokunuyoruz.
  2. Profil ekranını alta kaydırarak, gizli bilgiler seçeneğine geliyoruz.
  3. Telefon numarası ekranında, hesabınıza ekli güncel numaranızı görebilirsiniz. Değiştirmek için numaranıza dokunun.
  4. Telefon numaranı gir ekranında, yeni telefon numaranızı girin.Numaranızı girdikten sonra ileri butonuna dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir doğrulama gerekmemektedir.

Instagram Telefon Numarası Değiştirme

İşlem bu kadar!

instagram telefon numarasını değiştirme işlemi bu kadar kolay! sizde profil ayarlarınıza giriş yaparak numaranızı kontrol edin. Bu sayede hesabınızda yaşadığınız herhangi bir sorun karşısında, daha hızlı sorun giderebilirsiniz.

İnstagram numara değiştirme işlemi beraberinde çeşitli problemleri de getirebiliyor. Özellikle de kullanıcıların İnstagram, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal paylaşım platformlarında yer alan hesaplarını birbirlerine bağlaması numara değiştirme işleminde bir sorun teşkil ediyor. Bu hesaplara giriş sırasında daha önceki numaranın tanımlanmış olması ve İnstagram tarafından kodlar aracılığı ile otomatik şekilde bu güncellemenin gerçekleştirilememesi giriş sorunlarının oluşmasına neden oluyor.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol