Nedir, Nasıl Yapılır

Youtube Ekran Görüntüsü Alma

Bu yazımızda youtube ekran görüntüsü alma programı kullanmadan Chrome ve Firefox ile Youtube ekran görüntüsü alma nasıl yapılır anlatacağız.

Youtube’da izlediğiniz videolardan önemli gördüğünüz detayları ya da hoşunuza giden kareleri bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için program kullanmanıza gerek yok. Eğer firefox yada chrome tarayıcı kullanıyorsanız 2 küçük eklenti ile youtube ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Program kullanmak isterseniz de yazımızın sonundan youtube ekran görüntüsü alma programı ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgilendirme bulacaksınız

Firefox’ta Youtube Ekran Görüntüsü Alma

YouTube videolarında ekran görüntüsü alırken kullanabileceğiniz araç, Mozilla Firefox tarayıcısında çalışan YouTube Screenshot Button adlı eklenti.

Buradaki bağlantıya tıklayarak indirebileceğiniz eklentiyi, Add to Firefox & Firefox’a Ekle butonuyla tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

youtube ekran görüntüsü alma programı

Eklenti kurulumunu tamamladıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanızda fayda var. Bu adımdan sonra, YouTube’da ekran görüntüsü almak istediğiniz bir videoyu oynatabilirsiniz.

Eklenti ile oynatma kontrollerinin olduğu panele Screenshot adlı yeni bir buton ekleniyor. Ekran görüntüsü almak istediğiniz ana geldiğinizde Screenshot butonuna tıkladığınızda, ilgili anın görüntüsünü direkt olarak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

youtube ekran görüntüsü alma programı

Chrome’da Youtube Ekran Görüntüsü Alma

Chrome üzerine kurulan, Screenshot YouTube eklentisi sayesinde video izlerken tek bir tıklamayla görüntü kayıt ediliyor.

youtube ekran görüntüsü alma programı

Eklentiyi buraya tıklayarak tarayıcı üzerinden kurun. Youtube’da izlediğiniz videoların altında screenshot butonu belirecektir. Video izleme sırasında bu yazıya tıkladığınız an, görüntü kayıt etme sayfası açılacaktır.Kayıt edilen resmin ismi, videonun adı ve karenin saniyesi olacaktır. Youtube’da screenshot alma işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Youtube ekran görüntüsü alma programı

Ekran görüntünüzü yakalamanıza yarayan oldukça basit ve kullanımı kolay programlar mevcut. Ekran videosu çekmek için En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları ‘nı buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu