En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazımızda Masaüstü ve Oyunlardan ekran görüntüleri almak, ekran videosu çekmek için En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları ‘nı derledik.

Bilgisayarınızdaki bir masaüstü görüntüsünü yada oyun oynarken ekran görüntüsünü almak, ekranı video olarak kaydetmek için ücretli ve ücretsiz olmak  üzere bir çok farklı Ekran kaydetme programı mevcut.

Bu uygulamalar arasında ödül alan yada diğerlerinden öne çıkan özelliklere sahip olanlar En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları sizler için derledik.

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

1 – Hyper Cam

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Bu program ile masaüstüden kayıt almaya yarayan tamamiyle ücretsiz bir program özelliğini taşıyor. Bu program ile masaüstünde yaptığınız çalışmaları gönül rahatlığı ile kayıt yapabilirsiniz. Kullanımı ve arayüzü çok basit bir program olmasının yanı sıra ücretsiz olması da bir dezavantaj. Tek eksik kalan tarafı oyunlardan video kaydemiyor olması. Onun dışında gayet başarılı bir program.

> Hyper Cam 32 Bit İndir

> Hyper Cam 64 Bit İndir

2 – Fraps

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Fraps ile masaüstüden ve oyunlardan video kaydedebilir. Masaüstüden ekran görüntüsü alabilirsiniz. Oyunlardan video kaydetme presformansı iyi denilebilir. Programın sunduğu özellikleri bakımından bence biraz eksik bir program ve sunduğu özelliklere göre $37 dolara satılması kullancılar için yüksek maliyet demek. Satın alıp kullanabilirsiniz fakat bu fiyata alınır mı düşünmek lazım?

> Fraps 30 günlük deneme sürümü indir

> Frapssatın almak için tıkla

3 – Bandicam

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Oyunlardan video kaydetme denince ilk alka gelen programalardan birtanesi olan Bandicam, sunduğu bir çok özellik bakımından bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir programdır. Masaüstü ve oyunlardan kayıt işlemi yapabileceğiniz programla ayrıca video kayıtı yaparken kameranızında sizin görünütünüzü kaydetmesini sağlabilirsiniz. Ayrıca masaüstünün belli bir bölümünü de kayıt etmenizi sağlayan programızın tek düşündüren kısmı $39 olan fiyatı, onun dışında gayet başarılı bir program.

Bandicam Oyun İçin Ekran Videosu Kaydetme Programı  ile ilgili daha ayrıntılı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

> Bandicam 30 günlük deneme sürüm indir

> BandicamSatın al

4 – Camtasia Studio

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Vİdeo kayıt etme programları arasında tartışılmaz programlar arasında olan Camtasia Studio programı gayet başaralı bir program olmasının yanı sıra video kayıt işlemi bittikten sonra video üzerinde düzenleme yapabileceğiniz olanakları da size sunuyor. Programın tek eksik yanı oyunlardan video kaydedemiyor ama onun dışında gayet başaralı bir program olması ve video kayıt performansının gayet güzel olaması programın artılarından bir kaçı. Fakat fiyat bakımından diğer rakiplerine dudak uçuklatan programımız $299 fiyatı ile profosyoneller tarafından tercih edilebilecek bir program olarak görünüyor.

> Camtasia Studio deneme sürümü indir

> Camtasia Studio satın al

5 – Overwolf

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Yine bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen programımız tamiyle ücretsiz bir program olması tercih sebebleri başında geliyor. Kayıt işlemleri için karmaşık bir yapıya sahip olan Overwolf programı kayıt ettiği videolarının çözünürlüklerini doğru söylemem gerekirse beğendiğim söyelenemez ama ücretsiz program arayanlar için iedal bir program.

> Overwolf İndir

OBS

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Oyunlardan video kaydetmek masaüstünde yaptığınız çalışmaları kaydetmek istiyorsunuz fakat programlara da ücret de ödemek istemiyorsunuz, işte bu adımda tam da işinize yarayacak ücretsiz olan OBS programı yetişiyor ve sizi bütün dertlerinizden kurtarıyor. Progamı kurduntan sonra program üzerinde küçük ayalar yapmanız gerekiyor. Bu ayarları internette araştırarak bulabilrsiniz. Program tamamiyle ücretsiz olup video kaydetmeki başarısı ücretli rakiplerine göre gayet başarılı tek eksi tarafı program kurulum bittikten sonra küçük ayalar yapılması.

> OBS İndir

Amd Gamming Evolved

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Bu programı kullanabilmek için bilgisayarınızdaki ekran kartının amd destekli olması gerekiyor. Ayrıca amd destekli her ekran kartını da desteklemediğini söyleyebiliriz. Hangi ekran kartlarını destekledğini internetten araştırarak bulabilirsiniz. Programın tek eksik yanı sadece oyunlardan video kayıt etmesi ve masaüstünden herhangi bir kayıt işlemi yapılamaması. Video kalitesi bakımından benim beğenmediğim bir kaliteye sahip ayrıca ayar yapmamanız takdir de videoların çekim süresi çok kısa olabiliyor. Ücretsiz program arayanlar için ve ekran kartı amd olanlar için önerebililecek bir program.

> Amd Gamming Evolved indir

Nvidia SdawPlay

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Nvidia ekran kartı ile birlikte kullanbileceğiniz video kaydetme programı. Oyunlardan kaliteli video kayıt ettği söylenen programı deneme şansım ekran kartım nvidia destekli olmadığından olmadı. Kullanıcı yorumlarına dayanarak vardığım kanaat güzel olduğunun söylenmesi. Masaüstünden kayıt etme özelliği olup olmadığını bilmediğim için bu konu hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Amd Gaming Evolved deki gibi ekran kartı modelleri seçeceği kesindir. Hangi model ekran kartlarını desteklediğini internetden araştırıp bulabilirsiniz.

> Nvidia SdawPlay indir

Corel ScreenCap

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Corel VideoStudio Pro programı ile beraber entegre gelen programız gayet başarılı bir kayıt imkanı sunuyor. Kullanımı oldukça basit ve ayrıca kayıt yaptığınız video üzerinde düzenleme yapma hakkını size sunuyor. Programın eksik taraflarından bir tanesi oyunlardan video kaydetme özelliğine sahip olmaması ve Corel VideoStudio Pro programın 175,78 TL olan fiyatı ile ücretsiz ve daha uygun fiyatta olan programlara ister istemez sizi yönlendiriyor.

> Corel ScreenCap Deneme sürümü indir

> Corel ScreenCap satın al

Aciton!En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

 

Oyunlardan ve masaüstünden video kaydı almak isteyenler, masaüstünün bir bölümünü kaydetmek isteyenler, sadece ses kayıtı almak isteyenler, ekran görüntüsü yakalamak isteyenler ve daha bir çok sayamadığım özelliği ile sınıfının en iyileri arasına girmeyi başarıyor. Programın özelliklerine göre ev kullanıcı sürümünün makül bir fiyat olması da cezbeddirici bir yanı. Video kayıt performansı gayet güzel çözünürlük sunuyor. Programın ev kullanıcı versiyonunu satın aldım ve kullanmaya başladım. Program da iki eksik taraf görmekteyim birincisi program içerisinde bir çok dil bulunurken Türkçe dil desteği olmaması programın eksik taraflarından bir tanesi. İkinci eksik ise youtube üzerinden canlı yayın yaparken programın belli bir süreden sonra hata verip kapanması. İlerleyen zamanlarda bu sorunlarının çözüleceğini umut ediyorum. Program içerisinde dil uzantılarını kendiniz değişirip içerisine atma gibi şansınız da maalesef bulunmuyor çünkü program içerisinde yapılan her türlü değişikliği algılayıp illagel kopya uyarısı veriyor.

> Aciton! Deneme sürümü indir

> Aciton’  satın al

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol