iPhone Whatsapp Sohbet Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

iPhone Whatsapp Sohbet Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır ? 3

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPhone Whatsapp Sohbet Yedekleme ve Geri Yükleme için iPhone’da iCloud yedekleme özelliğini kullanmanız gerekiyor.

WhatsApp mesajlarınız otomatik olarak her gün telefonunuzun hafızasına yedeklenmektedir. Eğer WhatsApp’ı telefonunuzdan silecekseniz ve mesajlarınızı kaybetmek istemiyorsanız manuel olarak yedekleme yapabilirsiniz:

 

iPhone Whatsapp Sohbet Yedekleme Nasıl Yapılır ?

WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği‘ne giderek ve Şimdi Yedekle‘yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini her zaman manuel olarak oluşturabilirsiniz.

iPhone Whatsapp Sohbet Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Ayrıca, Otomatik Yedek‘e gidip yedekleme sıklığını seçerek yedeklemelerin otomatik olarak oluşturulmasını ayarlayabilirsiniz. Bu, sohbetlerinizi ve medyalarınızı iCloud hesabınıza yedekleyecektir; yedeklemenize videoları dahil etmeyi veya etmemeyi seçebilirsiniz.

İnternet bağlantınıza ve yedekleme boyutunuza göre iCloud yedekleme işlemi biraz zaman alabilir.

iPhone Whatsapp Sohbet Geçmişi Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

iCloud yedeğinden sohbet geçmişinizi kurtarmak için, öncelikle WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği‘ne giderek iCloud’da bir yedeklemenin olduğundan emin olun.

iPhone Whatsapp Sohbet Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

 

Eğer en son yedeklemenin ne zaman oluşturulduğunu görürseniz, uygulamayı silip App Store’dan yeniden yüklemeniz yeterlidir.

Telefonunuzu doğruladıktan sonra, ekrandaki talimatlar sohbet geçmişinizi yeniden yüklemeniz için sizi yönlendirecektir. Aynı iCloud yedeği şartları iCloud’un yeniden yükleme yapması için gereklidir.

Ayrıca, yedekleme yaptığınızdaki ve geri yüklemeye çalıştığınız telefon numarası aynı olmalıdır. Başka bir WhatsApp hesabındaki sohbet geçmişini aktaramazsınız.Eğer bir iCloud hesabını paylaşıyorsanız bu, yedeklemelerinizi ayrı olarak saklamanızı sağlar.

#iPhone Resimleri Nasıl Yedeklenir ?

#iCloud Yedekleme Rehberi

#Android’den iPhone’a Whatsapp Yazışmalarını Aktarma

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol