Whatsapp arşivlenmiş mesajları nasıl silebilirim?

Whatsapp arşivlenmiş mesajları nasıl silebilirim?

Whatsapp arşivlenmiş mesajlar nasıl bulunur ? Whatsapp arşivlenmiş mesajları nasıl silebilirim?

WhatsApp sohbetlerinizin tamamını veya belli bir kişi ya da grupla yaptığınız sohbetleri saklayabilirsiniz. Örneğin bir arkadaşınızdan gelen adres tarifini, kitap ya da film önerilerini “sohbet arşivleme” özelliği sayesinde saklayıp, ihtiyacınız olduğunda bu bilgilere kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp arşivlenmiş mesajlar nasıl bulunur ?

  • WhatsApp ana ekranın alt tarafında yer alan menüden “Sohbetler”i seçin.
  • Açılan sayfayı parmağınızla aşağı doğru çekip bıraktığınızda ekranın en üstünde “Arşivlenmiş Sohbetler” sekmesi belirir.
  • Buradan sakladığınız tüm mesajlara ulaşabilir gerekirse artık saklamak istemediğiniz mesajları da arşivden silebilirsiniz.

Sohbet arşivleme özelliği mesajları silmez, sadece yerini değiştirir. “Arşivle” seçeneğini işaretlediğiniz mesajlar sohbet ekranından arşiv ekranına taşınır. Bu şekilde sakladığınız mesajları saklamaktan vazgeçtiğinizde ise “arşivleme” seçeneğini işaretleyerek arşivden çıkarıp yeniden sohbet ekranına taşımış yani Whatsapp arşivlenmiş sohbetleri geri yükleme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Whatsapp arşivlenmiş mesajları nasıl silebilirim?

Arşivlenen sohbetleri silmeniz halinde tekrar geri getirilemez şekilde silinecektir.

Android Whatsapp arşivlenmiş mesajları silmek için; tek yapmanız gereken Arşivlenmiş bölümüne gitmek ve silmek istediğiniz konuşmayı tutmaktır. Sonra Sil simgesine dokunun. Bir pop-up alacaksın. Onaylamak için Tamam’ı seçin.

iPhone’da Whatsapp arşivlenmiş mesajları silmek için; arşivlenen sohbette sağdan sola kaydırın ve Diğer’e dokunun. Menüden Sil’i seçin.

Whatsapp Web’de Whatsapp arşivlenmiş mesajları silmek için; Arşivlenen bölümüne gidin. Sohbetin yanındaki aşağı oka dokunun ve Sohbeti sil öğesine tıklayın. Açılır menüde onaylayın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.