Instagram Lite Nasıl İndirilir ?

Instagram Lite Nasıl İndirilir ?

Instagram tarafından düşük donanımlı cihazlara özel olarak geliştirilen Instagram Lite nedir, nasıl kullanılır, Instagram Lite nasıl indirilir bu yazımızın konusu olacak.

Instagram, zayıf donanımlı, interneti yavaş olan cihazlar için geliştirdiği Instagram Lite uygulamasını yayınladı. Ancak 573 KB gibi oldukça küçük boyuta sahip bu uygulama şuan için sadece Meksika Google Play Store’dan indirmeye sunulmuş durumda. Peki Instagram Lite uygulamasını merak edip kullanmak isteyenler Türkiye’de ne yapacak?

Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip telefonunuz varsa instagram lite apk dosyası indirip kurabilirsiniz.

Instagram Lite Nedir ?

Instagram Lite, kısa fotoğraf ve videolar paylaşmaya izin veren popüler sosyal ağ uygulaması Instagram’ın hafif sürümü.

Ufak boyutu sayesinde Android telefonunuza hemen indirip mevcut Instagram/Facebook hesabınıza giriş yaparak kullanabileceğiniz Instagram Lite uygulaması, Instagram’ın tüm özelliklerine sahip. Fotoğraf paylaşma, filtreleme, hikayede birden fazla fotoğraf paylaşma, takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini izleme, keşfet sayfasından takip ettiğiniz hesaplara göre hikaye, fotoğraf ve video önerilere ulaşma, direkt mesaj gönderme şansına sahipsiniz.

Instagram Lite apk dosyası indirerek sizde Instagram’ın Lite sürümü kullanabilirsiniz.

Bu kadar düşük boyutlu yazımlımda eksik olmaz olur mu tabiiki var? Peki Instagram Lite’da ne eksik?

Instagram Lite, ana uygulamaya nazaran 2 eksik ile geliyor.

1 Video paylaşma desteği. Paylaşılan videoları izleyebiliyoruz ama kendi hesabımızla Instagram Lite uygulamasından video paylaşamıyoruz. Ama yakında video paylaşım desteği de gelecek zaten uygulamada bunu belirtmişler.

2 Direkt Mesaj bölümü. Direkt Mesaj Instagram Lite uygulamasında hiçbir şekilde yok. Yani mesaj gönderme/alma ve var olan mesajları okuma desteği Instagram Lite’a eklenmemiş.

Instagram Lite Nasıl İndirilir ?

Android 5.0 üzeri işletim sistemlerinde kullanılabilen 573 kilobaytlık oldukça küçük boyutlu Instagram lite apk dosyasını aşağıdaki linkimizden indirebilirsiniz.

.:: Instagram Lite apk dosyası indir ::.

Instagram Lite Nasıl İndirilir

Yorum Yap

Yorum Yap