Android Rehberde Kişilere Emoji Ekleme

rehbere emoji ekleme

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Android tabanlı tablet yada telefonlarda rehberinizde bulunan kişileri çeşitli emojiler koyarak kaydetmek mi istiyorsunuz? Rehberde emoji kullanamıyorum diyenler için Android rehberde kişilere emoji ekleme nasıl yapılır anlatalım.

Android işletim sistemli cihazlarda son dönemlerin en popüler uygulamaları arasında ise emojiler bulunuyor. Birbirinden farklı ve eğlenceli olan emojiler bir çok alanda kullanılıyor.

Emoji, Japoncadan gelmektedir E (Resim) Moji (Harf) demektir.  1990’lı yılların sonlarına doğru Japonya’da ortaya çıkan emoji kavramı, o yıllarda birçok yazılı sohbette yer edinmeyi başarmıştı. İnsanlar arasındaki iletişimi hem renkli ve eğlenceli bir hale getiren emojiler teknolojinin gelişmesiyle beraber daha da yaygınlaştı.

Emoji kullanmak son zamanlarda duygu ve düşünceleri ifade etmek için kullanılan vazgeçilmez bir alışkanlık hâline geldi. Özellikle Facebook, Messenger, WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında mesajlaştığımız kişiye emoji göndermek artık bir ifade biçimi oldu.

Emoji ifadeleri çoğunlukla mobil cihazlarda yani iPhone, Android cihazlar ve Windows yüklü mobil cihazlarda ek ayar yoluyla aktifleştiriliyor. Bazı cihazlarda ise aktif halde kullanıma açık geliyor. Kullanmak içinse, klavyenin kenar kısımlarında bulunan gülen yüz tuşuna basarak sembollere ulaşabiliyorsunuz.

Şimdi emoji kullanma alışkanlığınıza yenilik ekleyebilir, Android rehbere emoji ekleme yaparak kişi listenizi farklı bir biçime dönüştürebilisiniz.

Android rehberde kişilere emoji eklemek oldukça kolay ve kullanışlıdır.

Android Rehberde Kişilere Emoji Ekleme

Android cihazlarda bulunan standart klavye kişilere emoji ekleme olanağı sağlamaktan uzak.

Rehbere emoji eklemek için bir emoji klavye yüklememiz gerekmekte. Android rehberde kişilere emoji eklemek için biz Emoji Keyboard uygulamasını örnek olarak kullanacağız. Emoji Keyboard uygulaması; notlar, e-postalar ve SMS’lerde kullanabileceğiniz 3000 emoji, sticker, sembol, simge ve ifade bulunan başarılı bir klavye uygulamasıdır.

Uygulamayı aşağıdaki Google PlayStore bağlantısından indirebilirsiniz.

Emoji Keyboard (Android) İndir

# Uygulamayı yüklediyseniz Emoji Keyboard uygulamasını “Varsayılan Klavye” olarak ekleyin.

# Rehbere yeni kişi kaydederken ya da var olan kişiyi düzenlerken, yeni yüklediğimiz klavyenin alt kısmındaki gülen surat butonuna tıklayın ve istediğiniz emojileri ekledikten sonra kaydedin.

Kişilere Emoji Ekleme

# Rehberimize giriş yaptığımızda, emoji eklediğimiz kişi aşağıdaki gibi görünecektir.

Kişilere Emoji Ekleme

 

Android rehberde kişilere emoji ekleme bu kadar kolay!

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol