IOS 11’de iPhone Tek Elle Kullanım Modu Nasıl Aktif Edilir ?

IOS 11’de iPhone Tek Elle Kullanım Modu Nasıl Aktif Edilir ?

Bu yazımızda geniş ekranlı iPhone sahiplerine rahat kullanım için, yeni işletim sistemi IOS 11’de iPhone Tek Elle Kullanım Modu Nasıl Aktif Edilir anlatacağız.

IOS yeni işletim sistemi IOS 11’i tanıttı. Şu an yayınlanan IOS 11 beta sürümünü telefonunuzda kullanmanız için yükleme detaylarını  IOS 11 nasıl yüklenir  yazımızda detaylı olarak anlatmıştık.

Yeni IOS 11’de bir çok muhteşem yeni özellik bulunuyor. IOS 11’in En iyi 10 Özelliği  yazımızda buna değinmiştik. Bu yeniliklerin arasında çok fazla öne çıkmayan bir güzellik daha var iPhone Tek Elle Kullanım Modu!

Kullanımı düşünüldüğünde en işlevsel yeniliklerden biri olan iOS 11 tek elle kullanım modu çnu çok basit olarak aktif edebilirsiniz.

IOS 11’de iPhone Tek Elle Kullanım Modu Nasıl Aktif Edilir ?

IOS 11’de iPhone Tek Elle Kullanım Mod’nu aktif etmek için;

# Klavye ekranındayken mikrofon tuşunun hemen yanında yer alan “dünya” simgesine tıklayın.

# Açılan Ayar menüsünde;  Klavye ayarları ve dilin yer aldığı bu menüden alt kısmına inerek buradan sağa veya sola dayalı kullanımdan birini seçmeniz gerekiyor.

Sağa dayalı olan kullanımda sağ el kullanan kullanıcılar için, sola yaslı kullanımda da sol el kullanan kullanıcılar için seçim yapmak mümkün.

IOS 11'de iPhone Tek Elle Kullanım Modu Nasıl Aktif Edilir ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.