iPhone Bu Kablo veya Aksesuar Onaylı Değil Hatası Çözümü

Bu yazımızda Apple ürünleri olan iPhone, iPad gibi akıllı cihazlarda Bu Kablo veya Aksesuar Onaylı Değil Hatası Çözümü nü anlatacağız.

Apple cihazların bir güzel özelliği de orjinal olmayan kablolarla şarj edilmesini önlemesi. Çünkü sahte şarj aletleri ve bazı orijinal olmayan aksesuarlar yüzünden iPhone’un çalışma prensiplerini bozuyor ve batarya patlaması telefonun yanması gibi sorunlar çıkarıyor.

Ama bazı durumlarda iPhone‘un orijinal şarj aletini taktiğimiz zaman iPhone bu kablo veya Aksesuar onaylı değil hatasını alıyoruz bu durumun neyden kaynakladığı tam olarak bilinemiyor.

Ama bazı bilgiler ve kaynaklara göre elektriğin orantısız gelmesi ve voltaj düşüklüğünde gözlendiği tespit edilmiştir ama Apple Şirketi bu konu hakkında kesin bir açıklama yapmamıştır.

Apple tarafından onaysız olan şarj kabloları cihazınıza fazla elektrik akımı gönderebilir ve böylelikle geri dönüşü olmayan sorunlara sebep olabilir.

iPhone Bu Kablo veya Aksesuar Onaylı Değil Hatası Çözümü

Eğer cihazınızda iPhone 4, iPhone 4S veya daha üst sürümlerde karşılaşabileceğiniz bu hatanın tek sebebi sahte şarj cihazı kullanıyor olmanızdır.

Sahte Şarj Cihazı İle Orijinal Şarj Cihazı Nasıl Ayırt Edilir? konumuzda bunların nasıl ayırt edilebileceğini anlatmıştık.

Bu kablo veya aksesuar onaylı değil

Peki “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil” hatasını almaya devam ediyorsanız bu problemi nasıl çözebilirsiniz? Çözümü garanti olmasada aşağıda ki adımları deneyebilir belki de problemi çözebilirsiniz.

İlk Çözüm; Cihazınıza RESET Atın

İlk çözüm olarak size önerebileceğim şey daha önce yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi cihazınıza RESET Atmak olacaktır. Bu işlemi denedikten sonra eğer aynı uyarıyı tekrar alıyorsanız aşağıdaki adımları deneyin.

### iPhone’a Nasıl RESET Atılır?###

Aşağıdaki adımları takip edin:

iPhone’unuzu şarjı ile beraber prize takın.

Ardından kablosunun bir ucunu telefonunuza, diğer ucunu da iPhone’a takın

“Bu kablo veya aksesuar onaylı değil” uyarısını kapatın.

Tuş kilidini açın.

Uyarı ekranı “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil” yazısı tekrar gelecek. Bu ekranda iken şarj kablosunu çıkartın 5saniye bekleyin ve tekrar şarj kablosunu takın.

Uyarıyı tekrar reddettikten sonra şarj işlemi başlayacaktır.

Şarj Kablom Orijinal ama Hata Alıyorum

Apple’ın kutusundan çıkan kabloyu kullanıyorum fakat iPhone bu kablo veya Aksesuar onaylı değil hatasını alıyorum bunu neyden kaynaklanabilir ?
  • Prizin-izin elektrik tesisatında sıkıntı olabilir.
  • Voltaj düşüklüğünden kaynaklanabilir.
  • Veya Kablo yıprandığı için hata veriyor olabilir.
Temassızlık Yapan Şarj Kablosu Nasıl Düzeltilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu