Xiaomi Mi Band Akıllı Bileklik Nasıl Kullanılır ?

Xiaomi firmasının üretmiş olduğu fitnesss bilekliği Mi Band hakkında tüm detaylar yazımızda.

Xiaomi Mi Band akıllı bileklik nasıl kullanılır yazımızda, Xiaomi Band serisi akıllı bilekliklerle ilgili tüm ayrıntıları  bulabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band akıllı bileklik nedir?

Mi Band Xiaomi firmasının üretmiş olduğu fitnesss bilekliğidir.

Mi Band temel olarak adımlarınızı sayıyor ve uykunuzu izleyerek takip etmenizi sağlıyor. Ayrıca uyanmanız için titreşimli alarm kurabiliyorsunuz.

Bu temel işlevlerin yanı sıra telefonunuza çağrı geldiğinde eğer fark etmezseniz titreşerek sizi uyarabiliyor.

Yine uygulamalardan gelen bildirimleri titreşimle fark edebiliyorsunuz. Ayrıca cihazınız destekliyorsa Smart Lock ile Mi Band’i kullanarak tuş kilidini açabiliyorsunuz.

Xiaomi Mi Band ne işe yarar? Xiaomi Mi Band Akıllı Bileklik nasıl kullanılır ?

Mi Band ile günlük olarak ne kadar yürüdüğünüzü/koşıuğunuzu, ne kadar kalori yaktığınızı, gece ne kadar uyuduğunuzu, uykunuzun ne kadarının derin uykuda ne kadarının hafif uykuda geçtiğini takip edebilir, cihazınızın kilidini açabilir, gelen çağrı ve bildirimlerde titreşimli uyarı alabilir, bağımsız alarmlar kurabilir ve bu alarm saatlerinde kimseyi rahatsız etmeden titreşimli ve ışıklı şekilde uyarılabilirsiniz.

Bunların yanında ip atlama, şınav, barfiks gibi fitness aktivitelerinizi takip etmek veya koşu yardımcısı gibi özellikler ile spor güzergahınızı kontrol etmek gibi pek çok ek özelliğe de sahiptir.

Xiaomi Mi Band nasıl çalışır ?

Mi Band içerisinde bulunan çeşitli sensörler ile bilgi toplayarak Bluetooth 5.0 sayesinde cihazınızla iletişim kurabilir.

Xiaomi Mi Band batarya süresi ne kadardır?

Mi Band’ın içerisinde bulunan batarya ile bilekliğinizi 30-60 gün boyunca hiç şarj etmeden kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band su geçirir mi?

Xiaomi Mi Band Akıllı Bileklik Nasıl Kullanılır ?

 

 

 

 

 

 

 

 

MI Band 1 metreye kadar su  geçirmeyeceğini ve toza karşı dayanıklı olduğunu kanıtlayan IP67 sertifikasına sahiptir.

Ancak cihazın su veya toz geçirmemesi suyun derinliği veya tozun yoğunluğu kadar basınca da bağlı olduğundan duş yaparken veya yüzerken bilekliğin çıkartılması tavsiye edilmektedir.

Xiaomi Mi Band hangi cihazlarla uyumludur ?

Xiaomi Mi Band; bluetooth 4.0 ve üzeri teknolojisine, Android 4.3 veya daha üst sürüm kullanan cihazlarla ve iOS 9.0 üstü sürüm kullanan iPhone’larla uyumludur.

Xiaomi Mi Band herhangi bir cihaza bağlamadan da kullanılabilir mi?

Evet.

Mi Band’ın içerisinde bulunan dahili hafıza birimi cihazınızla senkronize edilmeden de yaklaşık 10 günlük aktivitelerinizi saklayabilir. Cihazınızla senkronize edildiğinde bu bilgileri Xiaomi sunucularına yükler.

Xiaomi Mi Band akıllı bileklik nasıl kurulur ?

Xiaomi Mi Band akıllı bileklik kurulumu oldukça kolaydır.

Android 4.4 ve iOS 9.0 veya üzeri sürümlerde çalışan cihazlarla uyumludur. Xiaomi Mi Band akıllı bileklik kurmak ve akıllı telefonuna bağlamak yaklaşık bir dakika sürer.

 • Akıllı telefonunuza Mi Fit uygulamasını indirin. Uygulamanın Android sürümünü burayı, IOS sürümü içinde burayı tıklayarak cihazınıza indirebilirsiniz.
 • Telefonun Bluetooth özelliğini açın ve her iki cihazı da eşleştirin .
 • Uygulamayı ayarlamak için diğer şeylerin yanı sıra isim, ağırlık, boy gibi ayrıntıları girin. Bu bilgi Band’ın daha iyi sonuçlar üretmesini sağlayacaktır.
 • Bandı akıllı telefona bağladıktan sonra, MiFit uygulamasında diğerleri arasında gelen arama, etkinlik hatırlatıcısı, alarm, uygulama uyarıları, boş uyarı gibi seçenekler arasında geçiş yapmayı unutmayın.

Bunu yapmak Mi Smart Band ’ın daha üretken olmasına izin verecektir.

Xiaomi Mi Band uygulamasında neler var?

Mi Band uygulamasına girdiğinizde öncelikle sizi günlük yapmış olduğunuz aktiviteleri gösteren ekran karşılayacak.

Ekranı sağa kaydırdığınızda uyku düzeninizi gösteren ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranların sol üst köşesinde bulunan istatistik simgesine tıklayarak geçmiş aktivitelerinizi veya uzun süreli uyku düzeninizi görebilirsiniz.

Bunun dışında ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan menü ikonuna tıklayarak menüye girdiğinizde;

 • My Devices
 • Alarm
 • Profile
 • Running Help
 • Additional features
 • Services
 • Share
 • About

Olmak üzere 8 ayrı seçenekle karşılaşacaksınız.

Xiaomi Mi Band nasıl şarj edilir ?

Mi Band’ınızın şarjı tükenmeye başladığında üzerindeki 3 kırmızı ışık ve titreşim ile sizi uyaracaktır. Bu durumda Mi Band’ınızı kutu içeriğinden çıkan şarj cihazı ile şarj etmeniz gereklidir.

 • Bandınızı silikon bilekliğinden ayırıp şekilde gösterildiği gibi şarj yuvasına yerleştirin.
 • Şarj yuvasının diğer ucunda bulunan USB girişini bilgisayarınıza bağlayın. (Mi Band’ın bilgisayar USB çıkışı ile şarj edilmesi zorunludur.)
 • Band’ınız şarj olmaya başladığında üzerinde yeşil ışıklar yanıp sönmeye başlayacaktır. yaklaşık olarak 3-4 saat içerisinde üç adet yeşil ışık yanacaktır.

Bu ışıklar yanıp sönmeyi bıraktığında bandınız şarj olmuştur.

Xiaomi Mi Band ışıkları kendi kendine yanıp sönüyor?

Mi Band’ınızın ışıkları belirlemiş olduğunuz günlük adım limitinizin 1/3’üne, 2/3’üne veya 3/3’üne geldiğinizde yanıp sönecektir. Bunun dışında telefonunuza bir çağrı veya bildirim geldiğinde tireşimle birlikte ışık uyarısı da alacaksınız.

Eğer isterseniz Mi Bandınız ile günlük adım sayınızın ne kadarına ulaştığınızı da kontrol edebilirsiniz. Bunun için kolunuzu doğal bir biçimde aşağıya sarkıtıp bir kaç saniye bekleyin.

Daha sonra kolunuzu zemin ile 90 derecelik açı yapacak şekilde dik tutun ve ışıklar yanana kadar bir kaç saniye bekleyin.

 • Eğer tek ışık yanıp sönüyor ise o zaman günlük limitinizin 1/3’üne henüz ulaşamamışsınızdır.
 • Eğer iki ışık yanıp sönüyor ise günlük limitinizin 2/3’üne henüz ulaşamamışsınızdır.
 • Eğer 3 ışık yanıp sönüyor ise günlük limitinize henüz ulaşamamışsınızdır. Eğer tüm ışıklar yanıyor ise o zaman limitinize ulaşmışsınızdır.

Adımsayar, kalorimetre, mesafe ölçer, nabız ölçer özellikleri bulunan akıllı bilekliklerden spor yaparken hangi akıllı bilekliği tercih etmeliyim ? İşte en iyi akıllı bileklikler.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu