iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

2. el bir iPhone telefona sahip olacaklar için garanti süresi ve kapsamı oldukça önem taşımaktadır. İleride karşılaşabilecek muhtemel arızaları ücretsiz olarak tamir ettirebilmek için telefonun garanti süresinin dolmamış olması gerekir.

Bu yazımızda iPhone seri numarası öğrenerek iPhone garanti sorgulama işlemini ve Apple Türkiye garantisi, İthalatçı garantisi ve Distiribütör garantisi terimlerine açıklık getireceğiz.

 2.el cihaz tercih edenler için ikinci el telefon alınırken dikkat edilmesi gerekenleri ve 2.el satış sözleşmesi hakkında bilgileri buradaki yazımızda daha önce sizlere anlatmıştık.

2. el bir iPhone telefona sahip olacaklar için garanti süresi ve kapsamı oldukça önem taşımaktadır. İleride karşılaşabilecek muhtemel arızaları ücretsiz olarak tamir ettirebilmek için telefonun garanti süresinin dolmamış olması gerekir.

Apple sitesinden almaya niyetlendiğiniz tüm Apple ürünlerinin garanti sorgulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama işlemine başlamadan önce Apple Türkiye garantisi, Apple ithalatçı garantisi ve Apple Distribütör garantisi hakkında bilgiler verelim.

Apple Türkiye garantisi; Apple’ın Türkiye’de sattığı ürününe resmi olarak destek verdiği ürün anlamına gelir.

Apple ithalatçı garantisi,; İthalatçı firma Türkiye çapında güvenilir bir teknik servisle [[Örn: KVK, Genpa, Telpa, Başarı vb] anlaştıysa servis kaydı ve orjinal parça değişim hizmeti sunulur. 3 kez ürün sorunu giderilmediğinde değişim İthalatçı Firma insiyatifindedir.

Apple Distribütör garantisi; markanın Türkiye’de resmi olarak ticari şirket açıp yetkili servis tarafından garanti ve teknik servis hizmeti vermesine denir. Türkiye Garantili veya Distribütör garantili cihazlar, olası bir sorunda kullanıcılara en az sorun yaratan, en güvenilir cihazlardır.

iPhone Garanti Sorgulama nasıl yapılır?

iPhone garanti sorgulama için ilk olarak cihazın seri numarasına ihtiyacınız var.

iPhone’un seri numarasını; Ayarlar>Genel>Hakkında bölümündeki “Seri numarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Apple’ın “Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin” başlıklı sayfasına girin.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Açılan sayfada “Seri numaranızı girin” ve “Lütfen kodu girin” olmak üzere bilgi talep edilen iki kutucuk bulunuyor. İlk bölüme adından da anlaşılabileceği üzere iPhone seri numarası, iki bölüme ise ekrandaki güvenlik kodu giriliyor.

Gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler Türkçe olarak karşınıza gelecektir.

Bu bölümde;

  • Geçerli satın alma tarihi
  • Telefonla teknik destek süresi
  • Onarım ve servis kapsamı

gibi bilgiler yer alacaktır.

Bu bilgiler doğrultusunda, cihazın olası bir arıza durumunda, ücretsiz teknik servis desteği alıp alamayacağını öğrenmiş olursunuz.

Onarım ve Servis Kapsamı bölümünden iPhone’un ne zamana kadar garantisinin olduğunu görebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama yazımız sona erdi.

Buradaki yazımızda Apple Genius Bar sistemi hakkında bilgiler vererek Zorlu Center ve Akasya AVM Apple randevu alma işlemlerini detaylı olarak anlatacağız.

iPhone Garanti hakkında sıkça sorulan sorular

Apple Türkiye garantisi ne demek?

Apple’ın Türkiye’de sattığı ürününe resmi olarak destek verdiği ürün anlamına gelir.

Apple İthalatçı garantisi ne demek?

İthalatçı firma Türkiye çapında güvenilir bir teknik servisle [[Örn: KVK, Genpa, Telpa, Başarı vb] anlaştıysa servis kaydı ve orjinal parça değişim hizmeti sunulur. 3 kez ürün sorunu giderilmediğinde değişim İthalatçı Firma insiyatifindedir.

Apple Distiribütör garantisi ne demek?

Distribütör garantisi, markanın Türkiye’de resmi olarak ticari şirket açıp yetkili servis tarafından garanti ve teknik servis hizmeti vermesine denir. Türkiye Garantili veya Distribütör garantili cihazlar, olası bir sorunda kullanıcılara en az sorun yaratan, en güvenilir cihazlardır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu