iPhone’da e-posta eklentilerinin üzerinde nasıl not alınır?

Apple’ın kendi işletim sisteminin en son versiyonu iOS 9’u piyasaya sürmesiyle birlikte, iPhone ve iPad’de e-posta eklentileri üzerine not almak daha da kolay hale geldi.

Eskiden PDF ya da fotoğraf gibi herhangi bir e-posta eklentisi üzerinde düzenleme yapmak veya not almak, ya bir üçüncü şahıs uygulama gerektiriyordu ya da bilgisayar üzerinde düzenleme. Fakat şimdi iOS 9’daki yeni bir özellik sayesinde e-posta eklentileri kolayca not alınabilir, ekleme yapılabilir hale geldi.

Bu işlemi gerçekleştirmek için, eklentinin üzerine dokunup paylaş menüsü ekrana gelene kadar basılı tutmanız gerekiyor. Bu menünün alt sıradaki seçenekleri arasında biçimlendir ve cevapla opsiyonunu göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayıp eklentiyi e-posta üzerinde düzenleyip, not alıp hatta imzalayarak zaman kazanabilirsiniz.

iOS-9-e-posta-eklentisi

Bu yeni özellik, Mac’in eski versiyonlarında bulunan düzenleme araçlarında olduğu gibi, resmin üzerine çizim yapma, yazı yazma, alanları yakınlaştırma, metin ekleme özelliklerine olanak sağlayarak ciddi miktarda zaman kazandıran bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca işleminizi bitirdikten sonra “Bitti” seçeneğine tıklayarak e-postayı kolaylıkla cevaplayabilirsiniz.

iOS-9-e-posta-eklentisi-1

Süreç PDF dosyaları için biraz farklı olsa da oldukça kolay. PDF dosyasını okuyucu modunda açın ve sağ alttaki biçimlendir seçeneğinin üzerine tıklayın. İşte e-mail eklentilerini biçimlendirmek artık bu kadar kolay.

iOS-9-e-posta-eklentisi-2

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu