iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

sync-iphone-new-computer

Daha evvel Apple ürünleri kullanmamış olup da yeni iPhone kullanmaya başlayanlar, doğal olarak en temel işlemlerde bile zorlanabiliyorlar. Hatta eski kullanıcılar bile, geçenlerde tanıttığımız iTunes’un değişen yeni arayüzü nedeniyle zorlanabiliyorlar. Bu yüzden de, iPhone’daki dosya transferleri (resim, video, müzik, vs.) ile ilgili temel bilgileri birkaç yazıyla paylaşalım istedik.

İlk olarak da bu aralar çok sık sorulan “iPhone’da çektiğimiz resim ve videoları bilgisayarımıza nasıl aktaracağız?” sorusuna basit bir şekilde anlatmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi iPhone’dan çektiğimiz resim ve videoları, Mail veya MMS yoluyla kolayca başka cihazlara gönderilebiliyoruz. Fakat bu dosyaları direk bilgisayarımıza aktarmak istediğimizde ise USB kablomuzu kullanmamız gerekiyor. Windows kullanıcılarının, USB kablosunu kullanarak resim ve video transferi için de iki yöntemi bulunuyor.

1. Yöntem

a) Windows kullanıcıları, iPhone’larını USB kablosu ile bilgisayarlarına bağladıklarında karşılarına, aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde olduğu gibi “Tarayıcı ve Kamera Sihirbazı” çıkıyor. Bu ekranda da belirttiği gibi eğer “yalnızca deneyimli kullanıcılara önerilir” linkine tıklarsak aşağıda paylaştığımız 2. Yönteme geçmiş oluyoruz. 1. Yöntem ise, iPhone’daki resim ve videolarımızı adım adım aktarmamız konusunda oldukça yardımcı oluyor. 1. Yönteme devam etmek için ise sağ alttaki “İleri” seçeneğine tıklıyoruz.

iPhone’dan Bilgisayara Resim ve Video Aktarımı1

b) İkinci ekranda ise karşımıza, cihazımızdaki resim ve videoların bir listesi çıkıyor. Bilgisayarımıza aktarmak istediğimiz istediğimiz resimleri de bu ekranda işaretliyoruz ve ardından yine sağ alttaki “İleri” seçeneğine tıklıyoruz.

iPhone’dan Bilgisayara Resim ve Video Aktarımı2

c) Bir sonraki adımda da resimlerin bilgisayarımızdak kaydedileceği yeri seçiyoruz. Eğer kopyalanmak üzere seçtiğimiz resimlerin iPhone’dan silinmesini istiyorsak o zaman ayrıca “Kopyalamanın ardından resimleri sil” seçeneğini de işaretliyoruz. Ardından da yine “İleri” seçeneğine tıklıyoruz ve dosyalar bilgisayarımıza kopyalanmaya başlıyor.

iPhone’dan Bilgisayara Resim ve Video Aktarımı3

 

d) Kopyalama işlemi bittikten sonra karşımıza çıkan ekrandaki seçenekleri değiştirmeden yine “İleri” seçeneğine, bir sonraki ekranda da işlemden çıkmamızı sağlayacak “Son” seçeneğine tıklıyoruz. Böylelikle kopylama işimiz tamamen bitiyor.

2. Yöntem —>

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu