Kayıp yada Çalınan iPhone bulmak için kullanabileceğiniz uygulamalar

çalınan iphone bulmak, kayıp iphone bulma, çalıntı iphone sıfırlama

Bir anlık dalgınlıkla kaybettiğiniz yada çaldırdığınızı düşündüğünüz iPhone telefonu bulmak için neler yapacağınızı biliyor musunuz? İşte Kayıp yada Çalınan iPhone bulmak için kullanabileceğiniz uygulamalar ve iPhone’u uzaktan silme işlemleri.

iPhone yada iPad’iniz çalındıysa ya da kaybolduysa Find My iPhone özelliği ile telefonunuzun harita üzerinde nerede olduğunu görebilirsiniz, bunun yanında başka uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Kayıp yada Çalınan iPhone bulmak için kullanabileceğiniz uygulamalar

Find My iPhone

çalınan iphone bulmak, kayıp iphone bulma, çalıntı iphone sıfırlama

Find My iPhone, kaybolan ya da çalınan iPhone’ları ve iPad’leri bulmanıza yardımcı olur. Bu, cihazınızın bilinen son konumunu harita üzerinde gösterir. Ayrıca cihazı kilitleyen ve özel bir mesaj gösteren “Lost” modu da vardır.

Google’ın Android cihaz bulma özelliğinde olduğu gibi, cihazınızı bulmaktan çok daha fazla seçenek içerir. Son konumu görebilir, özel bir mesaj görüntülenmesini sağlayabilir, cihazı kilitleyebilir, uzaktan cihazı sıfırlayabilirsiniz.

Cep telefonunuzun Find My iPhone (iPhone’umu Bul) uygulamasına girin ve Apple ID kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapın. Bundan sonra Find iPhone etkinleştirilmiş olacak ve cloud sistemi telefonunuzu tanıyacaktır.

Find My Friends

çalınan iphone bulmak, kayıp iphone bulma, çalıntı iphone sıfırlama

Find My Friends arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi bulmanıza izin veren bir uygulamadır. Biraz farklılık yaparak kayıp ya da çalınan cihazınızı bulmanız için de kullanabilirsiniz. İşin püf noktası, cihazlarını kullanarak iPhone’unuzun son konumunu bulmaları için arkadaşlarınızdan ya da aile üyelerinizden yardım istemektir.

Prey Anti-Theft

çalınan iphone bulmak, kayıp iphone bulma, çalıntı iphone sıfırlama

Prey Anti-Theft, kaybolan ya da çalınan cihazınızı bulmanıza yardımcı olmak için oluşturulmuş üçüncü taraf bir uygulamadır. iPhone, iPad veya MacBook’unuz gibi cihazları bulmanızı son derece kolaylaştırır. Konforlu bir deneyim için tüm cihazları tek bir arayüzde bağlayabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Prey Anti-Theft, Google’ın Android cihaz bulma özelliğinden ve Find My iPhone’dan çok daha üstün özellikler içerir. Örneğin, cihazınızı tutan kişinin fotoğrafını çekebilir, cihaz bir alana girdiğinde ya da çıktığında uyarabilir, hırsızı yakalamak için kendini gizler.

FoneHome

çalınan iphone bulmak, kayıp iphone bulma, çalıntı iphone sıfırlama

FoneHome, çalınan bir iPhone ya da iPad’i çok sayıda özellik kullanarak bulmayı kolaylaştıran başka bir üçüncü taraf uygulamadır. Ayrıca sadece bir hesap kullanarak sınırsız cihaz izleyebilirsiniz.

Find My iPhone’dan çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Cihazınızın dakikada bir kez yüksek hassasiyetli konum güncellemelerini sağlayan bir özelliği vardır. Hırsızın fotoğrafını çekebilir ve aynı zamanda yüksek sesli bir siren çalabilir.

Device Locator

çalınan iphone bulmak, kayıp iphone bulma, çalıntı iphone sıfırlama

Device Locator, ailenizin ya da arkadaşlarınızın yerini öğrenmenize ve kayıp cihazınızı bulmanıza yardımcı olur. FoneHome gibi tek bir hesaptan sınırsız sayıda cihaz izleyebilme özelliği de vardır.

Bir alarm çalma, bir mesaj gönderme, harita üzerinden cihazın konumunu görüntüleme gibi özellikleri vardır. Özellik kümesi yeterli olsa da, FoneHome ve Prey Anti-Theft tarafından sunulan birkaç özellikten yoksun olduğunu belirtelim.

Kayıp veya çalıntı iphone sıfırlama

Kaybolan aygıtınızdaki verilere başkalarının erişmesini önlemek için aygıtı uzaktan silebilirsiniz.

  • www.icloud.com adresine gidin ve  iCloud kullanıcı adınızı / Apple ID’nizi ve şifrenizi girin.
  • Bu, iPhone’umu Bul uygulamasında kullandığınız iCloud / Apple kimliğiyle aynı olacaktır.
  • Giriş yaptıktan sonra iPhone’umu Bul düğmesini bulun ve tıklayarak bu sekme içinde aktif olun.
  • Ekranın en üstünde “Tüm Cihazlar” etiketini göreceksiniz. Tıklayarak bu hesaba bağlı cihazları görüntüleyin.
  • Açılan menüden çalınan iPhone’unuzu seçin.

iPhone bilgi penceresi açılır ve bu menüde iPhone’un şu an aktif olarak kullanılıp kullanılmadığını, online / offline durumunu, ya da ne kadar süre önce son kez görüldüğü bilgisine ulaşırsınız.

Bu alanda Ses çal, Kayıp Modu ve iPhone’u sil seçenekleri bulunmaktadır. iPhone’u Sil ile devam ederseniz, iPhone’nun tüm içeriği ve ayarları silinecek ve hırsızların telefonunuzu hacklemesini engelleyecek, ancak iPhone daha sonra izleyemeyecek veya bulunamayacaktır.

iPhone fabrika ayarlarına döndürme yani iPhone sıfırlama işlemi, iPhone veya iPad’inizin çökmesi veya donması ya da tanımlayamadığınız sorunlarınız mevcutsa bu sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Peki iPhone tüm ayarları sıfırlayınca neler silinir ?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status